Foto

  • 13 czerwca 2024
  • 19 czerwca 2024
  • wyświetleń: 8940

Za nami Święto Gminy Bestwina. Przygotowano ciekawy i różnorodny program

Święto Gminy Bestwina - 15.06.2024 · fot. UG Bestwina


Dzień Sportu w ramach Święta Gminy Bestwina - 15.06.2024 · fot. Facebook / Gmina Bestwina - Magazyn Gminny


Prezentacje grup i sekcji działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w ramach Święta Gminy Bestwina - 15.06.2024 · fot. Facebook / Gmina Bestwina - Magazyn Gminny


Spotkania folklorystyczne "Laski uOzgraj" - 15.06.2024 · fot. Facebook / Gmina Bestwina - Magazyn Gminny


OSP z terenu gminy Bestwina oraz policja na Święcie Gminy Bestwina - 15.06.2024 · fot. Facebook / Gmina Bestwina - Magazyn Gminny
W sobotę 15 czerwca na terenach rekreacyjnych za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bestwinie odbyło się Święto Gminy Bestwina. Organizatorzy przygotowali ciekawy i różnorodny program wydarzenia.

Pierwsza część tegorocznego Święta Gminy Bestwina zdecydowanie należała do młodych zawodniczek i zawodników, którzy wzięli udział w kolejnym już Dniu Sportu. Organizatorzy na boisku treningowym LKS Bestwina przygotowali wiele konkurencji.

Kolejnym punktem tegorocznego Święta Gminy Bestwina była prezentacje grup i sekcji działających przy Gminnym Ośrodku Kultury.

W ramach Święta Gminy Bestwina po raz 19. odbyły się spotkania folklorystyczne zespołów reprezentujących różne regiony etnograficzne - "Laski uOzgraj". W tym roku na estradzie przy Gminnym Ośrodku Kultury wystąpili Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Bestwina", Dziecięcy Zespół Regionalny "Mała Bestwina", Zespól Regionalny "Jasieniczanka" oraz Zespoł Pieśni i Tańca Ziemia Beskidzka. Nagrody, "Laskie Kłobuki", wręczał wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń wraz z samorządowcami.

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Bestwina oraz policja czynnie włączyły się w obchody Święta Gminy Bestwina. Obecność pojazdów, druhów i funkcjonariuszy gwarantowała nie tylko możliwość zrobienia sobie zdjęć, ale również przyswojenie sobie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Wielu strażaków to laureaci wysokich miejsc w zawodach o randze ogólnopolskiej. Dodatkową atrakcją była utworzona przez OSP kurtyna wodna, czyniąca upał bardziej znośnym.

W klimaty folk-rockowe wprowadził coraz liczniej przybywającą do Bestwiny publiczność zespół "Słowiany", w dalszej kolejności do tańca zaprosiła grupa "Albatros", rozpoznawalna tutaj bardzo dobrze. Pogoda tego dnia sprzyjała zabawie, pod sceną pojawiało się coraz więcej roztańczonych osób.

Więcej zdjęć z tegorocznego Święta Gminy Bestwina można znaleźć TUTAJ.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.