Foto

  • 27 maja 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 21348

Wypadek w kopalni Silesia. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

interwencja LPR w kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach - 27.05.2024 · fot. OSP Dziedzice; Nadesłane przez czytelnika
W poniedziałek 27 maja służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, interweniowały na ulicy Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach. W kopalni Silesia doszło do wypadku.

Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej przekazała portalowi czecho.pl, że strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 11.10. Zastępy z posterunku zamiejscowego PSP w Czechowicach-Dziedzicach oraz OSP Dziedzice zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.

Anna Butrym z PG Silesia podała, że do wypadku doszło w ścianie nr 125, w pokładzie 327, wyposażonej w kombajn ścianowy Eickhoff - SL-300. Zdarzenie zaistniało w rejonie dolnego odcinka ściany, podczas urabiania calizny węglowej.

- Przyczyny wypadku bada Kopalniany Zespół Powypadkowy. Poszkodowany to górnik przodowy ściany ze, stażem pracy wynoszącym 29 lat. Podczas transportu z dołu kopalni poszkodowany był przytomny. Zespół karetki zdecydował o wezwaniu LPR - dodała Butrym.

mp, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj