Foto

  • 2 czerwca 2024
  • 30 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3692

Znów chętnie dzielili się krwią. Przed nami jeszcze jedna akcja krwiodawstwa w Zabrzegu

Za nami:

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach - 13.06.2024 · fot. Lucjan Martyniak
Trzy akcje krwiodawstwa zaplanowane są na czerwiec w gminie Czechowice-Dziedzice. Ambulans RCKiK stanął już pod CH Stara Kablownia oraz na placu Jana Pawła II. Przed nami jeszcze jedna okazja do podzielenia się życiodajnym płynem - pod kościołem pw. św. Józefa w Zabrzegu.

W sobotę 8 czerwca krew można było oddać od 10.00 do 14.00 pod CH Stara Kablownia. Podczas tej akcji krwiodawstwa zarejestrowały się 24 osoby, z czego ostatecznie 17 podzieliło się życiodajnym płynem

Z kolei w czwartek 13 czerwca, w godzinach od 9.00 do 13.30, odbyła się tradycyjna akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II. Tutaj zarejestrowało się aż 37 osób, a krew oddało 31 krwiodawców.

W sumie podczas dotychczasowych akcji krwiodawstwa, które odbyły się w czerwcu w Czechowicach-Dziedzicach, udało się zebrać blisko 22 litry krwi.

Ostatnia z okazji do podzielenia się życiodajnym płynem będzie w niedzielę 30 czerwca w godzinach od 9.00 do 12.00 pod kościołem pw. św. Józefa w Zabrzegu.

Krew można także oddawać codziennie w oddziałach terenowych:
  • w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21 (na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpital Miejski im. Jana Pawła II). Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.

  • w Pszczynie przy ul. dr. Witolda Antesa 11A. Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.


Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

W czerwcu w gminie Czechowice-Dziedzice odbędą się trzy akcje krwiodawstwa
fot. Materiały organizatora

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.