Foto

  • 30 maja 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3779

34 lata od pierwszych wolnych wyborów samorządowych

Przedstawiciele Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" na łamach "Wiadomości Gminnych" · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice
W poniedziałek 27 maja minęły dokładnie 34 lata od pierwszych wolnych wyborów samorządowych. W związku z tym gmina Czechowice-Dziedzice podzieliła się na Facebooku ciekawymi informacjami oraz zbiorami.

27 maja 1990 roku w gminie Czechowice-Dziedzice uprawnionych do głosowania było 29 274 mieszkańców. Z możliwości oddania głosu skorzystało 14 866 osób.

- 27 maja, po półwieczu instrumentalnego traktowania wyborców, sami wybierzemy swoje władze gminne. To duża odpowiedzialność. Jednak czasy wymagają od nas, byśmy porzucili niewiarę we własne siły, byśmy wreszcie poczuli się gospodarzami - tak przed głosowaniem na łamach "Wiadomości Gminnych" pisali przedstawiciele Komitetu Obywatelskiego "Solidarność".

"Solidarność" wprowadziła do Rady Gminy aż 29 radnych (na 32 mandatów). Wśród ówczesnych radnych był 30-letni Marian Błachut, obecny burmistrz Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

źródło: Facebook Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj