Foto

  • 30 maja 2024
  • 1 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2994

Młodzieżowy sejmik rozpoczął nową kadencję. Wśród radnych uczennica czechowickiego liceum

Uczennica LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Śląskiego · fot. slaskie.pl
Za nami inauguracyjna sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego kadencji 2024-2026. wśród radnych znalazła się Zofia Świderek, uczennica 2. klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, która będzie reprezentować okręg numer 1, czyli miasto Bielsko-Biała oraz powiaty bielski, cieszyński i żywiecki.

Zofia Świderek jest osobą zaangażowaną społecznie. Pełni funkcję pierwszej wiceprzewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Współpracuje z senator RP Agnieszką Gorgoń-Komor. Mieszka w Czechowicach-Dziedzicach. Jak sama podkreśla, nowa funkcja to dla niej zaszczyt, a jednocześnie wielka odpowiedzialność.

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - 19.10.2023
Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Zofia Świderek druga od lewej - 19.10.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego stwarza młodym ludziom możliwości współdecydowania o swoich sprawach, do wyrażania opinii i przedstawiania postulatów. Łączy przy tym różne środowiska młodzieżowe i upowszechnia ideę samorządności. Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 15 - 24 lat.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.