Foto

  • 3 czerwca 2024
  • 15 czerwca 2024
  • wyświetleń: 6652

Za nami oddanie dekanatu czechowickiego Niepokalanemu Sercu Maryi

Oddanie dekanatu czechowickiego Niepokalanemu Sercu Maryi - 7.06.2024 · fot. www.diecezja.bielsko.pl
W piątek 7 czerwca - w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w wigilię wspomnienia Niepokalanego Serca Matki Bożej - wierni parafii dekanatu czechowickiego zawierzyli się Maryi Niepokalanej.

O godzinie 17.00 została sprawowana msza święta w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach ("klasztor"), pod przewodnictwem ks. dra Marka Studenskiego, przy udziale licznie zgromadzonych członków parafii dekanatu. Liturgię koncelebrowali księża jezuici oraz proboszczowie i wikarzy z lokalnych wspólnot.

Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem do kościoła p.w. Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku). Tam odśpiewano najpierw akty przebłagalne, a przedstawiciele ośmiu stanów - dzieci, młodzież, rodziny, kobiety, mężczyźni, pracujący, sprawujący władze w mieście i gminie, a na koniec ks. dziekan Jerzy Ryłko wraz kapłanami - specjalnym aktem, klęcząc przed obrazem Królowej Polski, oddali się Maryi Niepokalanej.

Oddanie dekanatu czechowickiego Niepokalanemu Sercu Maryi - 7.06.2024
Oddanie dekanatu czechowickiego Niepokalanemu Sercu Maryi - 7.06.2024 · fot. www.diecezja.bielsko.pl


Na zakończenie odśpiewano pieśni Te Deum, Boże coś Polskę i Apel Jasnogórski.

- Bezpośrednie przygotowania do oddania dekanatu Niepokalanej trwały dwa miesiące i obejmowały m.in. głoszenie w kościołach okolicznościowych kazań wprowadzających w zawierzenie Matce Bożej, czytanie na nabożeństwach majowych fragmentów "Traktatu o doskonałym nabożeństwie do najświętszej Maryi Panny" św. Ludwika de Monfort, a także przeprowadzenie w poszczególnych parafiach dekanatu adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Jerycha Różańcowego - relacjonuje ksiądz Jerzy Ryłko, dziekan dekanatu czechowickiego.

Oddanie dekanatu czechowickiego Niepokalanemu Sercu Maryi - 7.06.2024
Oddanie dekanatu czechowickiego Niepokalanemu Sercu Maryi - 7.06.2024 · fot. www.diecezja.bielsko.pl


- Bardzo cennym elementem wprowadzenia w głębsze przeżywanie relacji z Matką Jezusa były kazania ks. Krzysztofa Sochackiego (duchowego opiekuna maryjnych grup zawierzeniowych, głoszącego przez Internet rekolekcje "Oddanie 33"), które wygłosił podczas odpustu w parafii p.w. Wspomożenia Wiernych - podsumował ksiądz Ryłko.

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.