Foto

  • 4 czerwca 2024
  • 9 czerwca 2024
  • wyświetleń: 19254

Dramatyczna sytuacja w Bielsku-Białej. Paraliż komunikacji miejskiej, także czechowickiej

Zalane skrzyżowanie Andersa i Partyzantów - 4.06.2024 · fot. Sid / czecho.pl


Ulice Bielska-Białej po intensywnych opadach deszczu - 4.06.2024 · fot. sid / czecho.pl, Damian
Po intensywnych opadach deszczu, które nawiedziły nasz region, szczególnie trudna sytuacja we wtorek 4 czerwca panowała w Bielsku-Białej. W związku z tym występowały utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Między innymi przez pewien czas linia nr VII PKM Czechowice-Dziedzice jeździła inną trasą.

W związku z intensywnymi opadami deszczu i brakiem przejezdności, linia VII kursowała jedynie ulicami Legionów, Katowicka, Węglowa, Warszawska do przystanku Bielsko-Biała Warszawska Dworzec. Tym samym popularna "siódemka" nie obsługiwała przystanków Komorowicka Kościół, Komorowicka Kładka, Komorowicka Daszyńskiego, Komorowicka Czerwona, Komorowicka PKP Wschód, Komorowicka Towarzystwa Szkoły Ludowej, Piłsudskiego, Wałowa CH i 3 Maja Dworzec.

O godzinie 12.46 PKM Czechowice-Dziedzice podał, że linia numer VII wróciła na swoją stałą trasę.


W związku z intensywnymi opadami deszczu i brakiem przejezdności ulicy Zabrzeskiej w Ligocie linia nr 8 jeździła objazdem, który zaplanowano ulicami: Waryńskiego, Korfantego do ul. Sikorskiego. Przystanki: Ligocka/Wodna, Ligota Ligocka/Ochodzka/ Burzej SP-3, Ligota Czechowicka/Burzej, Ligota Czechowicka/Burzej Kapliczka, Ligota Zabrzeska/ Czechowicka nie będą obsługiwane.

Z kolei MZK Bielsko-Biała poinformowało, że w związku z warunkami, które panowały na drogach, mogły występować opóźnienia w kursowaniu jego autobusów.

- Nasi kierowcy oraz dyspozytorzy robią co w ich mocy, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy. Do około godziny 12:00 powinniśmy się uporać z opóźnieniami. Prosimy, uważajcie na siebie i śledźcie na bieżąco aplikację OnTime, gdzie możecie podejrzeć większość ewentualnych opóźnień - dodawało MZK.

Utrudnienia także na liniach obsługiwanych przez Komunikację Beskidzką. - Z uwagi na obfite opady deszczu niektóre linie są odwołane, niektóre autobusy nie dojadą do celu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy naszych pasażerów. Będziemy na bieżąco monitorowali sytuację i starali się przywracać linie, które obecnie nie mogą nie jeździć - powiedział Maksymilian Pryga, rzecznik prasowy KB.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.