Foto

  • 9 czerwca 2024
  • 14 czerwca 2024
  • wyświetleń: 12127

Co słychać na przebudowie dworca? Ruszyły prace wykończeniowe

Przebudowa dworca kolejowego Czechowice-Dziedzice - 8.06.2024 · fot. wpk / czecho.pl


Przebudowa dworca kolejowego Czechowice-Dziedzice · fot. PKP SA
Na przebudowie dworca kolejowego Czechowice-Dziedzice rozpoczęto wykonywanie prac wykończeniowych - informuje PKP SA. Spółka planuje zakończyć wszystkie działania na placu budowy jeszcze w tym roku.

Co słychać na przebudowie czechowickiego dworca kolejowego? Jak przekazała nam Agnieszka Jurewicz z Wydziału Współpracy z Mediami PKP SA, inwestycja jest na etapie ukończenia montażu instalacji sanitarnych, montażu stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej i wewnętrznej), prac przy renowacji elewacji, a także prac wykończeniowych w pomieszczeniach.

- Zaawansowanie inwestycji przekroczyło 75% - dodała Jurewicz. W ostatnim okresie wykonywano prace związane z zakończeniem poszycia dachowego, prace na elewacjach, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, prace związane z instalacjami elektrycznymi, teletechnicznymi i sanitarnymi. Rozpoczęto wykonywanie prac wykończeniowych.

Wszystkie prace PKP SA planuje zakończyć w bieżącym roku. Przypomnijmy, pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w maju, jednak czas jej realizacji przedłużył się ze względu na problem z odprowadzeniem wód opadowych z kanalizacji miejskiej - pisaliśmy o tym w lutym w artykule "Podczas modernizacji dworca natrafiono na duży problem. Prace potrwają dłużej niż planowano".

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa dworca kolejowego

Od października 2022 roku trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj