Foto

  • 16 czerwca 2024
  • 23 czerwca 2024
  • wyświetleń: 11164

Jak będzie wyglądał plac Jana Pawła II po przebudowie? Miasto ogłosiło przetarg na projekt

Wizualizacje placu Jana Pawła II po rewitalizacji · fot. UM Czechowice-Dziedzice
Czechowicki samorząd ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy placu Jana Pawła II. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach projektu "Zielona i niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice-Dziedzice".

Czechowice-Dziedzice, centrum, dron, plac jana pawła ii, lesisko, kościół, królowej polski
Plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach · fot. wpk / czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w marcu w artykule "Szykuje się zielona rewolucja w centrum. Cztery miejsca zmienią się nie do poznania", przebudowa placu Jana Pawła II, a także trzech innych lokalizacji w centrum naszego miasta - po dawnych siedzibach AZK i Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także po "pomniku braterstwa broni" przy Rondzie Solidarności - mają zostać zrealizowane w ramach projektu "Zielona i niebieska infrastruktura wraz ze stosownym zapleczem w Gminie Czechowice-Dziedzice".

Według zamierzeń władz Czechowic-Dziedzic największe zmiany mają dotyczyć właśnie placu Jana Pawła II, czyli terenu o powierzchni 0,7283 ha. To miejsce ma stać się "ogrodem miejskim". Plan obejmuje zmniejszenie powierzchni utwardzonej oraz wprowadzenie większej ilości zieleni, w tym nowych nasad, trejaży, ogrodów deszczowych z przelewem awaryjnym, a także wymianę oświetlenia i małej architektury - w tym placu zabaw dla dzieci.

Teraz gmina Czechowice-Dziedzice ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy placu. Zamówienie obejmuje opracowanie pełnozakresowej i pełnobranżowej (wielobranżowej) dokumentacji projektowo - kosztorysowej, na podstawie opracowanego przez zamawiającego programu funkcjonalno-użytkowego. Dokumentacja będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych - wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

Firma, która będzie wykonywać dokumentację, będzie musiała przeprowadzić analizę terenu, a także uzgodnić projektowane rozwiązania. Uwzględni w tym koncepcję zaakceptowaną wcześniej przez czechowicki samorząd (galeria powyżej).

Wizualizacje placu Jana Pawła II po rewitalizacji
Wizualizacje placu Jana Pawła II po rewitalizacji · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Ponadto w ramach umowy wykonawca opracuje, na podstawie założeń zawartych w programie funkcjonalno-użytkowym oraz wskazań zamawiającego, nową koncepcję w formie graficznej i opisowej, która powinna obejmować wizualizacje, rozwiązania projektowe, powierzchniowe i materiałowe oraz wstępne szacowanie kosztów dla całej inwestycji.

Firmy, które chcą wziąć udział w postępowaniu, mają czas do poniedziałku 17 czerwca na składanie swoich ofert. Termin związania ofertą to 30 dni, z kolei termin realizacji zamówienia (zakończenie) to "do 16 miesięcy od dnia zawarcia umowy wraz z decyzją pozwolenia na budowę lub/i potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia o zamiarze przystąpienia do robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.