Foto

  • 16 czerwca 2024
  • 19 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4179

Justyna Iskrzycka Mistrzynią Europy! Udane starty Pilarza i Leszczyńskiego

Mistrzostwa Europy w Szeged - złoto Justyny Iskrzyckiej w K1 500m - 14.06.2024 · fot. Polski Związek Kajakowy


Mistrzostwa Europy w Szeged - srebrna osada K4 500 m - 15.06.2024 · fot. Polski Związek Kajakowy


Srebrna osada K4 500m podczas Mistrzostw Europy w Szeged - 16.06.2024 · fot. Polski Związek Kajakowy
Trzy medale zdobyła Justyna Iskrzycka w rozgrywanych w węgierskim Szeged Mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym. Kajakarka zdobyła złoto w konkurencji K1 1000m, a także srebro w K4 500 m i K2 500m. Udane starty zaliczyli także Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński.

Pierwszy medal - złoto - padł łupem Justyny Iskrzyckiej w konkurencji K1 1000m w piątek 14 czerwca. Polka niemal przez cały dystans nie tylko prowadziła, ale także powiększała przewagę i z uśmiechem wpłynęła na metę.- Zawsze się uśmiecham jak płynę. Zawsze, gdy jest pełna mobilizacja i w końcówce jadę, jak to się mówi, za wszystkie pieniądze, to się ten uśmiech pojawia. Myślę, że nasza siła leży w całej grupie. Tworzymy świetny team i nawzajem się napędzamy. I widać, że mimo, iż nie ma tutaj reprezentacji olimpijskiej, to wciąż jest grupa mocnych dziewczyn, które sobie świetnie radzą na arenie międzynarodowej. Tutaj mam jeszcze dwie osady i myślę, że mamy szansę powalczyć o najwyższe trofea, bo dobrze nam się pływa i wiemy, że jako grupa jesteśmy mocne - powiedziała po odebraniu złotego medalu.

W sobotę Justyna Iskrzycka zdobyła srebrny medal w osadzie K4 500m w osadzie z Sandrą Ostrowską, Julią Olszewską oraz Katarzyną Kołodziejczyk. Iskrzycka i Kołodziejczyk wywalczyły srebro także w niedzielę 16 czerwca w konkurencji K2 500m.

Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński na Mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym w Szeged
Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński na Mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym w Szeged · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki


Bardzo dobre starty w Szeged zaliczyli także Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński. Czechowiczanie reprezentowali Polskę w konkurencjach K2 500 m i K4 1000 m - w pierwszej z nich zwyciężyli w finale B, z kolei w drugiej - w osadzie z Piotrem Morawskim i Przemysławem Rojkiem - uplasowali się na 6. miejscu w finale A.

W niedzielne popołudnie srebrny medal w osadzie K4 500m zdobył także czechowiczanin Piotr Morawski, razem z Jakubem Stepunem, Przemysławem Korsakiem i Sławomirem Witczakiem.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.