Foto

  • 19 czerwca 2024
  • 23 czerwca 2024
  • wyświetleń: 64547

Powalone drzewa i zalane drogi po nawałnicy. Ranna jedna osoba

Szkody wyrządzone przez nawałnicę, która przeszła nad regionem w środę 18 czerwca 2024 · fot. Nadesłane przez czytelników, Stanislaw, Krzysztof, Wojtek, EK, eM, Drzewo, Aldona


Interwencje po nawałnicy w Czechowicach-Dziedzicach i Kaniowie - 19.06.2024 · fot. OSP Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach


Interwencje strażaków w związku z nawałnicą na terenie powiatu bielskiego - 19.06.2024 · fot. PSP Bielsko-Biała


Kaniów i Bestwinka po nawałnicy - 20.06.2024 · fot. Facebook / Marcin Gac Radny Gminy Bestwina


Interwencje strażaków OSP Bronów w Dankowicach - 19.06.2024 · fot. OSP Bronów


Interwencje strażaków OSP Ligota w związku z nawałnicą - 19-20.06.2024 · fot. OSP Ligota


Szkody wywołane przez nawałnicę w Starej Wsi i Wilamowicach - 19.06.2024 · fot. Nadesłane przez czytelników
W środę 19 czerwca około godziny 21.00 nad naszym regionem, w tym gminą Czechowice-Dziedzice, przeszła potężna nawałnica, która wywołała wiele szkód. Liczne interwencje odnotowali strażacy - do godziny 7.00 w czwartek 20 czerwca w Bielsku-Białej i powiecie bielskim było ich ponad 250. Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice strażacy interweniowali 40 razy - najwięcej w mieście, a także w Ligocie i Zabrzegu. W wielu miejscach służby wciąż pracują.

W Bielsku-Białej i powiecie bielskim w wyniku silnych wiatrów zostały uszkodzone poszycia dachów na 17 budynkach mieszkalnych (uszkodzone dachówki) oraz 3 budynkach gospodarczych.

Portal Bielskie Drogi informuje o zalanej ulicy Wyspiańskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W naszym mieście woda ponownie osiadła na fragmencie ulicy Wąskiej, przy rondzie na "Starej Gminie".

Loading...


Z kolei drzewa powalone były między innymi na ulicach Księża Grobel i Burzej w Ligocie, Dankowickiej, Grobel Borowa, Stefana Kóski w Kaniowie, a także na drodze łączącej Czechowice-Dziedzice z Kaniowem. Były spore utrudnienia.

- Powalone drzewa, uszkodzone budynki, zerwane linie energetyczne. Tak wygląda Kaniów i Bestwinka po wczorajszej nawałnicy. Podejrzewam, że pradu nie bedzie przez wiele godzin. Poranek pokazał ogrom pracy, którą w nocy wykonali strażacy zarówno z naszych jednostek jak i z całej okolicy. Bardzo za to dziękujemy - napisał w mediach społecznościowych Marcin Gac, radny gminy Bestwina.

Jak poinformowała mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, w Kaniowie przy ul. Dankowickiej mężczyzna został raniony w głowę i kolano. Został zaopatrzony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala.

Jednostki OSP z gminy Czechowice-Dziedzice interweniowały również w innych miejscowościach powiatu bielskiego. Między innymi strażacy z Bronowa wyjechali do Dankowic, gdzie usuwali drzewa powalone na drogi oraz zabezpieczali pokrycia dachowe uszkodzone przez wiatr. Z kolei druhowie z Ligoty byli dysponowani do 24 zdarzeń na terenie tego sołectwa, a także Czechowic-Dziedzic, Bestwiny, Dankowic i Kaniowa.

Trudna sytuacja panowała także w Starej Wsi oraz Wilamowicach. W drugiej z miejscowości drzewo spadło na nagrobki na tamtejszym cmentarzu.

Tauron informuje o przerwach w dostawie prądu w Czechowicach-Dziedzicach, Bestwinie, Bestwince i Dankowicach. W sumie bez zasilania w powiecie bielskim było 3985 odbiorców. Bieżące informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.Utrudnienia występowały także na kolei. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach podało, że drzewa spadły na linie kolejowe na odcinkach Pruchna - Zebrzydowice, Brzeszcze Jawiszowice - Czechowice-Dziedzice, a także Wisła Głębce - Wisła Uzdrowisko. Na stacji Pszczyna doszło do usterki infrastruktury kolejowej.

Wieczorem IMGW-PIB podwyższyło alert przed burzami do 3., najwyższego stopnia. - Obserwowane są i nadal prognozowane gwałtowne burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 55 mm oraz porywy wiatru lokalnie do 120 km/h. Lokalnie grad - ostrzegali synoptycy IMGW. Alert był ważny do godziny 2.00 w nocy w czwartek 20 czerwca.

Loading...

Loading...


Więcej informacji wkrótce.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.