Foto

  • 10 lipca 2024
  • 14 lipca 2024
  • wyświetleń: 1744

Lipcowe akcje krwiodawstwa. W naszej gminie krwią będzie można podzielić się dwa razy

Za nami:

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 11.07.2024 · fot. Materiały organizatorów akcji krwiodawstwa
Dwie akcje krwiodawstwa odbędą się w lipcu na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. W czwartek 11 lipca ambulans RCKiK stanął na placu Jana Pawła II, z kolei w niedzielę 14 lipca krew będzie można oddać pod kościołem w Ligocie Miliardowicach.

W czwartek 11 lipca odbyła się tradycyjna akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II. Podczas akcji zarejestrowało się 21 osób, a ostatecznie 19 z nich oddało krew - udało się zebrać ponad 9 litrów tego cennego i niczym niezastąpionego płynu.

Kolejna akcja krwiodawstwa już w najbliższą niedzielę 14 lipca - krwiodawcy będą mogli podzielić się życiodajnym płynem pod kościołem w Ligocie Miliardowicach - w godzinach od 9.00 do 13.00.

Krew można także oddawać codziennie w oddziałach terenowych:
  • w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21 (na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpital Miejski im. Jana Pawła II). Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.

  • w Pszczynie przy ul. dr. Witolda Antesa 11A. Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.


Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.