czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 6 grudnia 2012
  • 11 grudnia 2012
  • wyświetleń: 13023

Matalmara idzie do sądu!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Restauracja Matalmara" podaj

W pszczyńskim sądzie będzie toczyć się postępowanie w sprawie odcinka "Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler" nagrywanych dla stacji TVN w goczałkowickiej restauracji Matalmara.

Matalmara, pismo
Oświadczenie Restauracji Matalmara z dnia 6 grudnia


Właściciele lokalu z Goczałkowic-Zdroju oczekują od producentów przeprosin oraz nawiązki (według przepisów prawa może ona wynieść do 100 tysięcy złotych). Ich zdaniem lokal pokazano w bardzo niekorzystnym świetle, a przekaz telewizyjny został zmanipulowany i nie jest prawdziwy.

Do pszczyńskiego sądu ma trafić pozew przeciwko producentom programu.

Właściciele "Matalmary" powołują się na artykuł 212 kodeksu karnego. Mówi on:

"§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."


Według obowiązującego prawa w pierwszej kolejności przeprowadzone w obecności sędziego i ławnika będą mediacje. Jeśli nie przyniosą one efektu, postępowanie będzie kontynuowanie. Dowodem w sprawie mają być komentarze zamieszczane w internecie.

To pierwszy taki przypadek, że restauracja pokazana w programie "Kuchenne Rewolucje" wnosi sprawę do sądu. Choć część lokali nie była zadowolona ze sposobu pokazania, dotychczas nikt nie zgłosił pozwu.

Odcinek Kuchennych Rewolucji w Matalmarze: zobacz

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Restauracja Matalmara

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Restauracja Matalmara" podaj