czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 14 grudnia 2012
  • wyświetleń: 5701

Na co pieniądze z budżetu 2013?

Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem w naszej gminie. W dziedzinie kultury, oświaty i sportu pojawiło się wiele zmian. Zaproponowali je radni z komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Lista życzeń jest bardzo długa.

Radni zawnioskowali m.in. o dokończenie remontu toalet w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 1, SP nr 3 oraz Gimnazjum nr 2. Na remonty te potrzeba w sumie 87 tys. zł. Dokończenie remontu kuchni - według radnych - konieczne jest w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Bronowie oraz przedszkolu nr 6 - na co potrzeba prawie 50 tys. zł. Z kolei remont kominów zaproponowano w SP nr 5 oraz SP nr 2 w Ligocie - na ten cel trzeba wydać 10 tys. zł.

Remont instalacji elektrycznej radni chcieliby aby przeprowadzono w pierwszej kolejności w przedszkolach nr 8 oraz 6 - na te pracy potrzebnych byłoby prawie 50 tys. zł. Kolejne remonty - tym razem dachu, kominów i instalacji odgromowych konieczne byłoby - według radnych - w dwóch placówkach: SP nr 3 w Ligocie oraz Gimnazjum nr 3. Na te prace potrzebnych byłoby 28 tys. zł.
Radni zaproponowali aby na te remonty przeznaczyć pieniądze m.in. z rezerwy ogólnej budżetu na przyszły rok.

Kolejne propozycje to przekazanie 5.500 zł dla Miejskiej Biblioteki Publicznej na realizacje dwóch projektów oraz przekazaniu 25 tys. zł na część etatu dla dyrygenta Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Miejskim Domu Kultury. Z kolei doposażenie odnowy biologicznej na basenie krytym "Wodnik", które kosztowałoby 19 tys. zł. miałoby zostać przekazane dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ponadto radni zwrócili uwagę na - ich zdaniem - zbyt drastyczne zmniejszenie środków finansowych dla klubów sportowych o kwotę 150 tys. zł.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.