czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 16 grudnia 2012
  • 18 grudnia 2012
  • wyświetleń: 7963

Będzie szkoła górnicza?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Trwają prace organizacyjne związane z uruchomieniem od 1 września 2013 roku w Zespole Szkół "Silesia" nowego kierunku - technika górnictwa podziemnego.

Władzom starostwa bielskiego - administratora szkoły - pomysł z utworzeniem nowego kierunku bardzo się spodobał. Tym bardziej, że ze względu na ofertę pracy w sąsiedniej kopalni - może przyciągnąć wielu uczniów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jak zapowiadają władze starostwa nabór do klas pierwszych planuje się już na rok szkolny 2013/2014.

Jak wynika z ostatniej informacji starosty bielskiego, którą otrzymał radny powiatowy Cezary Czapiga z Czechowic-Dziedzic - dyrektor ZS "Silesia" został upoważniony przez władze starostwa aby prowadzić uzgodnienia z PG Silesia dotyczące odbywania przez uczniów zajęć praktycznych. Chodzi m.in. o rewitalizację sztolni ćwiczebnej oraz stanowisk uczniowskich.

Dyrektor złożył również do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach wniosek o wydanie pozwolenia na utworzenie nowego kierunku kształcenia w szkole.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj