czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 30 grudnia 2012
  • wyświetleń: 6758

Podsumowanie wydarzeń 2012 roku

Dobiega końca 2012 rok. Za nami dwanaście miesięcy wielu ciekawych wydarzeń. Ostatnie dni grudnia to czas, by je podsumować i wybrać najważniejsze.Biały w Must Be The Music
Biały w Must Be The Music


Dni Czechowic-Dziedzic 2012
Dni Czechowic-Dziedzic


Euro, Igor Sztorc, Dziecięca Eskorta McDonalds
Igor Sztorc z Czechowic-Dziedzic stoi między piłkarzami z numerami 15 i 20. · fot. McDonald's


Pożar w fabryce zapałek
Pożar w Fabryce Zapałek · fot. Jarosław Włodarczyk


pomnik, braterstwo broni, wojna, Związek Radziecki
Pomnik Braterstwa Broni w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Joanna Karwacka / czecho.pl


Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych.
Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie · fot. gekon


Bugatti Veyron
Bugatti Veyron na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. gekon


W 2012 roku w naszym regionie działo się wiele. Ostatnie miesiące dały się zapamiętać zarówno z inwestycji jak i wielkich wydarzeń. Z wszystkich wybraliśmy te najważniejsze i takie które cieszyły się najdłuższymi dyskusjami na portalu. Wspominamy także najciekawsze materiały filmowe opublikowane na portalu czecho.pl.

Najważniejsze wydarzenia 2012 roku:

Na początku roku zapadł wyrok w sprawie zabójcy Asi Surowieckiej. Mężczyzna, który zabił nastolatkę, a następnie ukrył jej ciało został skazany na 25 lat więzienia.

Czechowice-Dziedzice postanowiły poprawić wizerunek i ułatwić identyfikację miasta. W tym celu powstało logo oraz hasło dla gminy. Ostatnim punktem projektu było stworzenie gadżetu. Została nim torba.

Pod koniec roku w naszym mieście otwarto market "Kaufland". To jednak dopiero początek. Wkrótce w samym centrum miasta ukończona ma zostać budowa dużego centrum handlowego. Prace trwają.

Sporo działo się w rozrywce. Raper Biały na antenie Polsatu doszedł aż do finału popularnego programu "Must Be The Music". Czechowiczanin podbił serca publiczności przede wszystkim utworem "Walczę do końca".

W samym mieście działo się także sporo. Największą impreza były oczywiście Dni Czechowic-Dziedzic. W 2012 roku wystąpili na stadionie między innymi: Gienek Loska Band, Patrycja Markowska oraz Genesis Classic - Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble.

Czechowiczanie kibicowali "biało-czerwonym" podczas mistrzostw Europy. Mimo braku zwycięstwa Polaków, nas szczególnie cieszył Igor Sztorc, który dzięki udziałowi w konkursie McDonald's mógł wyprowadzać na murawę najlepszych piłkarzy kontynentu.

W sąsiednim Kaniowie otwarty został ośrodek sportów wodnych. Obiekt od pierwszego dnia cieszył się ogromną popularnością, nie tylko wśród mieszkańców gminy Bestwina, ale także innych miejscowości powiatu bielskiego.

Niestety rok 2012 to również wiele smutnych wiadomości. W ostatnich miesiącach do tragedii doszło w kopalni, na drogach, a w fabryce zapałek wybuchł duży pożar.

Najczęściej komentowane wydarzenia 2012 roku:

Wiele tematów, które wywoływały najdłuższe i nierzadko najbardziej burzliwe dyskusje, pokrywa się z wymienionymi już wyżej wydarzeniami. Znalazło się jednak kilka informacji, które również obudziły lokalną (i nie tylko) opinię publiczną i przez długi czas były tematami rozmów, nie tylko w internecie.

Największą dyskusję wzbudził na portalu czecho.pl duży sukces rapera Białego. W internecie rozgorzała dysputa na temat jego startu w programie "Must Be The Music", wykonywanej muzyki, jej przekazu, a także samego muzyka. Wielu internautów gratulowała Sebastianowi, inni nie do końca zgadzali się z opinią jury.

Mnóstwo komentarzy pojawiło się przy okazji odwiedzin Magdy Gessler w restauracji Matalmara w Goczałkowicach-Zdroju i późniejszej emisji programu "Kuchenne rewolucje" w stacji TVN. Sposób w jaki pokazany został lokal spotkał się z jednej strony z oburzeniem części czytelników, inni zaś bronili prowadzącej program.

Dużą popularnością wśród komentujących cieszyły się także inwestycje na terenie gminy, przede wszystkim uruchomienie drugiej ściany w kopalni Silesia oraz budowa Centrum Handlowego "Stara Kablownia".

Jednym z częściej komentowanych artykułów był materiał o zarobkach burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Wśród czytelników rozgorzała dyskusja. Niektórzy uznali, że to kwota adekwatna do zajmowanego stanowiska, inni - że zbyt wysoka w porównaniu ze średnią krajową.

Wśród wielu dyskusji nie zabrakło także tych, które dotyczą spraw historycznych. Czytelnicy spierali się o zasadność istnienia pomnika Braterstwa Broni, o upamiętnienie Henryka Flame, a także o pamiątkową tablicę dla ofiar, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Najpopularniejsze filmy 2012 roku:

W 2012 roku na portalu czecho.pl pojawiło się około 150 filmów! Przez dwanaście miesięcy z kamerą towarzyszyliśmy mieszkańcom podczas największych wydarzeń. Dla Was relacjonowaliśmy budowę "Stara Kablownia", rozmawialiśmy z burmistrzem Marianem Błachutem o promocji gminy, pokazywaliśmy jak bawi się miasto podczas Dni Czechowic-Dziedzic oraz dyskoteki na basenie. Pytaliśmy Was również o wakacyjne plany, a także przeprowadziliśmy wywiad z Białym.

Wymienione wydarzenia zostały przedstawione na stronie głównej portalu czecho.pl w belce nad wiadomościami.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.