Gorące tematy

  • 30 września 2015
  • 2 października 2015
  • wyświetleń: 11433

Z Czechowic do stolicy w trzy godziny!

Niecałe trzy godziny zajmie podróż pociągiem z Czechowic-Dziedzic do Warszawy. Spółka PKP Intercity potwierdziła, że w połowie grudnia Pendolino będzie kursowało na trasie Bielsko-Biała - Warszawa, z przystankiem w naszym mieście.

Pedolino
Pedolino · fot. PKP Intercity


- Od grudnia Pendolino pojedzie do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic. Dzięki temu zyskamy nowy rynek obejmujący 1,7 mln potencjalnych klientów. Łącznie, w zasięgu pociągów kat. EIC i EIP będzie 8,5 mln osob - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. We wtorek spółka przedstawiła połączenia, które będą realizowane od nowego rozkładu jazdy.

Ze stolicy Podbeskidzia pociągami Pendolino będzie można dojechać do Warszawy oraz Gdyni. Między Katowicami a Bielskiem-Białą "dziobak" oprócz naszego miasta zatrzyma się również na stacjach w Pszczynie i Tychach.

grafika PKP
fot. PKP IC


Do Bielska-Białej mają dojechać aż trzy pary pociągów. Mają kursować codziennie z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Wielkanocy. - Pierwszy skład, wyruszający z Gdyni o 5:33, dojedzie do Bielska o 12:08. Kolejny startować ma na dworcu Warszawa Wschodnia o godz. 15:26, by dotrzeć do Bielska-Białej o godz. 19:10. Ostatni w dobie również będzie startować w Warszawie o godz. 19:32 i zjawi się w Bielsku o 23:13. W drogę powrotną pierwszy skład wyruszy o 5:44, a do Gdyni dotrze o 12:34. Następne będą odjeżdżać o 7:45 i 15:40, by dotrzeć do Gdyni odpowiednio o 14:34 i 22:26 - informuje "Rynek Kolejowy".

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.