Gorące tematy

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 5602

Sukcesy biegowe Agnieszki Chwałek

Dziewiętnastoletnia mieszkanka Bestwiny, Agnieszka Chwałek, w niedzielę 4 października odniosła wielki sukces wygrywając w swojej kategorii wiekowej Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Biegach Górskich w ramach 9. PZU Biegu Trzech Kopców.

Agnieszka Chwałek
Agnieszka Chwałek ma na swoim koncie wiele sukcesów biegowych. · fot. archiwum prywatne


Zwycięstwo zawodniczki grupy biegowej RyTM Czechowice-Dziedzice jest efektem czterech lat treningów i startów w różnorakich zawodach. Zapytana o największe osiągnięcia Agnieszka mówi: - moim największym marzeniem było przebiegnięcie maratonu. Udało się zrealizować to w tym roku na Zurich Marato de Barcelona a później na Cracovia Maraton, gdzie też osiągnęłam rekord życiowy - 4:13:48. W planach są kolejne starty, m.in. w Walencji. Bardzo dumna jestem również z występu w triathlonie, zaś biegi górskie po prostu kocham.

Agnieszka Chwałek
Agnieszka Chwałek · fot. archiwum prywatne


Dla Agnieszki bardziej niż medale liczy się sportowy tryb życia, pragnie zachęcić mieszkańców gminy do wyjścia z domów i zaczerpnięcia łyku świeżego powietrza przy bieganiu. Sama uważa, że rok 2015 jest dla niej udany - zajęła. 2 miejsce w najmłodszej kategorii w V Biegu Ulicznym "Jastrzębska Dziesiątka" na 10 km, 2. miejsce wśród par kobiet na Nadwiślańskim Rajdzie Przygodowym w Czechowicach-Dziedzicach, 3. miejsce w swojej kategorii na I Górskim Półmaratonie Wiślańskim, 1. miejsce na Life Festival Oświęcim Biegu Ulicznym na 10 km też w kategorii najmłodszej. Wygrała ponadto w grupie juniorów w Biegu Górskim na Hrobaczą Łąkę.

Agnieszka Chwałek
Agnieszka Chwałek · fot. archiwum prywatne

BM / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.