Gorące tematy

  • 11 października 2015
  • 23 października 2015
  • wyświetleń: 8561

Zebrali dla Wojtka 21.500 złotych!

Za nami czwarty Koncert Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa". Tym razem zagraliśmy dla 3-letniego Wojtka Kwaśniaka, walczącego z ciężką niewydolnością nerek i oczekującego na przeszczep. Dzięki wsparciu występujących na scenie artystów, zaangażowaniu organizatorów koncertu oraz hojności darczyńców, na leczenie i rehabilitację małego Wojtka udało się zebrać dwadzieścia jeden tysięcy pięćset złotych!

Wojtek Kwaśniak, Nowa Inicjatywa


Kwota zebrana dzięki licytacji przekazanych na imprezę przedmiotów oraz zbiórce pieniędzy przeprowadzonej po koncercie, w całości przekazana zostanie na leczenie Wojtka Kwaśniaka. Po zliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że jest to nieco ponad 21 tysięcy złotych. Tradycyjnie już, kwota ta została uzupełniona przez wpłaty członków Stowarzyszenia i przez to "zaokrąglona" w górę. Podobnie jak w roku ubiegłym, nasz koncert został też wsparty zbiórką pieniędzy, zorganizowaną przez Uczniowski Klub Sportowy "Rotuz" Bronów.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację imprezy i darczyńcom, którzy nie zawiedli zarówno w czasie licytacji, jak i przeprowadzonej po zakończeniu koncerty zbiórki pieniędzy. To przecież dzięki ich hojności i otwartym sercom, leczenie Wojtka zostanie wsparte dużą kwotą pieniędzy. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali cenne przedmioty na naszą licytację.

Wojtek Kwaśniak
Wojtek Kwaśniak · fot. arch. prywatne


Walka o zdrowie Wojtusia zaczęła się kiedy miał 11 tygodni, jeszcze w łonie mamy. Niewydolność nerek to ciężka choroba, której nie widać. W organizmie człowieka gromadzi się wiele substancji, które zdrowe nerki usuwają. Substancje te, nazywane toksynami mocznicowymi, zaburzają czynność wszystkich narządów organizmu. Zaburzenia w pracy nerek u Wojtka spowodowały, między innymi, niedokrwistość, nadciśnienie, nieprawidłową akcję serca, zakłócenia w rozwoju kości i nieprawidłowy wzrost. Dotychczasowe życie małego Wojtka to niekończące się pasmo zabiegów ratujących życie i leczniczych oraz badań i rehabilitacji...

Wojtek od urodzenia przyjmuje regularnie leki, raz w tygodniu jeździ na płatne badania do przyszpitalnego laboratorium w Bielsku-Białej. Chłopczyk jest też na rygorystycznej, ale zarazem bardzo kosztownej diecie niskobiałkowej. Prowadzenie diety ułatwia jedzenie niskobiałkowe, zamawiane w Krakowie oraz w Siemianowicach Śląskich. Raz w miesiącu Wojtek jeździ na wizyty do poradni nefrologicznej w Zabrzu, a kilka razy w roku do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od listopada zeszłego roku, po kolejnym docinaniu zastawek, jest kilka razy na dobę cewnikowany.Od grudnia ubiegłego roku Wojtek jest na liście oczekujących na przeszczep nerki.

Wojtek Kwaśniak
Wojtek Kwaśniak · fot. arch. prywatne


By pomóc zebrać potrzebne na leczenie i rehabilitację Wojtka pieniądze, Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" zorganizowało Koncert Charytatywny. W niedzielę 18 października na scenie czechowickiego MDK-upo raz kolejny spotkali się artyści i samorządowcy, którzy razem, całkowicie bezinteresownie, zagrali dla potrzebującego wsparcia Wojtka Kwaśniaka.

Podobnie jak przed rokiem, gwiazdą Koncertu Charytatywnego był lider zespołu "Universe" Henryk Czich. Obok niego na scenie pojawili się młodzi artyści z chóru Teatru Muzycznego "Movimento", działającego przy MDK-u. Jak zawsze nie zabrakło wspólnego występu Burmistrza Mariana Błachuta, Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego oraz Urszuli Wawrzeczko, czyli przyjaciół, grających i śpiewających przed laty w zespole "Raj". O oprawę muzyczną, też zresztą nie po raz pierwszy, zadbali: Sławomir Błachut oraz Big Band "Silesia", pod kierunkiem Jarosława Grzybowskiego.

Wojtek Kwaśniak
Wojtek Kwaśniak · fot. arch. prywatne


Impreza, która odbyła się w niedzielę 18 października w czechowickim MDK-u, była już czwartym Koncertem Charytatywnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa". Pomysłodawcą i głównym organizatorem koncertów jest Prezes "Nowej Inicjatywy", Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Ostatni Koncert był już siódmą z kolei imprezą charytatywną, zorganizowaną przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa". W sumie zabraliśmy już przeszło 125 tysięcy złotych! Pieniądze te w całości przekazane zostały na rzecz potrzebujących osób, bo wszelkie koszty dodatkowe, związane z organizacją naszych imprez charytatywnych, pokrywane są ze środków Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa".

Na kolejny Koncert Charytatywny "Nowej Inicjatywy" zapraszamy już za rok!

Niewydolność nerek to ciężka choroba, której nie widać. W organizmie człowieka gromadzi się wiele substancji, które zdrowe nerki usuwają. Substancje te, nazywane toksynami mocznicowymi, zaburzają czynność wszystkich narządów organizmu. Zaburzenia w pracy nerek u Wojtka spowodowały między innymi niedokrwistość, nadciśnienie, nieprawidłową akcję serca, zakłócenia w rozwoju kości i nieprawidłowy wzrost. Wojtek, którego dotychczasowe życie to niekończące się pasmo zabiegów ratujących życie i leczniczych oraz badań i rehabilitacji, czeka teraz na przeszczep nerki.

Aby pomóc nerkom i oddalać dializy, Wojtek od urodzenia przyjmuje regularnie leki, raz w tygodniu jeździ na płatne badania do przyszpitalnego laboratorium w Bielsku-Białej. Chłopczyk jest też na rygorystycznej, ale zarazem bardzo kosztownej diecie niskobiałkowej. Prowadzenie diety ułatwia jedzenie niskobiałkowe, zamawiane w Krakowie oraz w Siemianowicach Śląskich. Raz w miesiącu Wojtek jeździ na wizyty do poradni nefrologicznej w Zabrzu, a kilka razy w roku do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od listopada zeszłego roku, po kolejnym docinaniu zastawek, jest kilka razy na dobę cewnikowany. Wojtek jest bardzo pogodny, pełny życia, dzielnie znośni wszystkie zabiegi, operacje i badania przygotowujące go do przeszczepu. Wojtek to również ogromny szczęściarz, który w walce o życie spotkał wielu wspaniałych ludzi. Leczenie małego Wojtka będzie trwało jeszcze bardzo długo. Koszty tego leczenia oraz dalszej rehabilitacji, trudno jednak nawet dzisiaj określić.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.