Gorące tematy

  • 19 października 2015
  • wyświetleń: 11554

Szkoła w Zabrzegu rozbudowana

Wyjątkowo uroczystą oprawę miały tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Czechowicach-Dziedzicach. Uroczystość zorganizowano w Zespole Szkół im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, w którym dokonano tego dnia symbolicznego otwarcia nowej części rozbudowanej szkoły.

Otwarcie nowego skrzydła Zespołu Szkół w Zabrzegu - 10.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela rozpoczęły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zabrzegu. Po wyjątkowo barwnej i ciekawej części artystycznej, nauczyciele z czechowickich szkół i przedszkoli odebrali coroczne nagrody burmistrza, nagrody jubileuszowe oraz awanse na wyższe stopnie nauczycielskie. Nagrody i awanse wręczali nauczycielom: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Następnie uroczystość przeniosła się do nowego skrzydła Zespołu Szkół w Zabrzegu, gdzie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia budynku.

Rozbudowa Zespołu Szkół w Zabrzegu ruszyła w 2013 roku. Budynek nowego skrzydła placówki gotowy był w grudniu ubiegłego roku. Kolejne miesiące zajęło jego kompleksowe wyposażanie oraz uzyskanie wszystkich uzgodnień i pozwoleń formalno-prawnych, związanych z dopuszczeniem nowego skrzydła do użytkowania. Naukę w nowej części szkoły dzieci rozpoczęły 1 września br.

Rozbudowa Zespołu Szkół w Zabrzegu to inwestycja, która w całości sfinansowana została ze środków własnych Gminy Czechowice-Dziedzice. Gratulując dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz uczniom nowej części placówki Burmistrz Marian Błachut podkreślał, że decyzja o rozbudowie szkoły była decyzją trudną i odważną, ale potrzebną. Przed rozbudową nauka w Zabrzegu prowadzona była w systemie dwuzmianowym, niemal zapomnianym już w polskiej oświacie, borykającej się raczej z brakiem uczniów i koniecznością zamykania szkół.

Wartość zadnia wyniosła 4.213.390,60 złotych. Szkoła zyskała nieco ponad 1.800 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W wyniku rozbudowy powstał podpiwniczony, trzykondygnacyjny obiekt. W ramach rozbudowy szkoła zyskała między innymi 12 nowych sal, w tym dziesięć sal lekcyjnych, pokój nauczycielski oraz świetlicę. Pojawiły się również nowe gabinety i pomieszczenia techniczne oraz 14 pomieszczeń szatni uczniowskich. Nowe klasy są doskonale wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble oraz nowoczesny sprzęt, tym w zestawy komputerowe, tablice interaktywne, systemy nagłośnieniowe i projektory. Na wszystkich piętrach pojawiły się toalety.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj