Gorące tematy

  • 20 października 2015
  • 27 października 2015
  • wyświetleń: 9621

Coraz bliżej modernizacji stacji

Zadaszone, komfortowe perony połączone tunelami, do tego windy i pochylnie ułatwiające przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym oraz nowoczesny system informacji o rozkładzie jazdy - tak ma wyglądać stacja w Czechowicach-Dziedzicach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą przygotowania, które pozwolą ogłosić przetarg na rozpoczęcie robót budowlanych.

Dworzec, PKP, Czechowice-Dziedzice
Dworzec PKP w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Joanna Karwacka / czecho.pl


Polskie Linie Kolejowe pozyskały już decyzje środowiskowe niezbędne do modernizacji stacji w Czechowicach Dziedzicach. Przebudowa obiektu rozpocznie się w 2018 r.

Dzięki inwestycji PLK stacje zyskają nowe oblicze. Nowe wiaty, ławki, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz nawierzchnia peronowa z liniami bezpieczeństwa podniosą komfort oczekiwania na pociąg. Na stacjach powstaną też m.in. tunele wyposażone w windy i pochylnie, dostosowane do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się. W Czechowicach-Dziedzicach podziemne przejścia połączą ul. Hutniczą z ul. Kolejową.

Jak wyjaśnia inwestor, poza pozyskaniem decyzji środowiskowych od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, które są niezbędne do rozpoczęcia modernizacji, przeprowadzono także działania polegające na ocenie stanu istniejącej infrastruktury kolejowej i analizie środowiskowej oraz analizie marketingowej i ekonomicznej wyznaczonego terenu. Dzięki nim wybrane zostały najkorzystniejsze warianty techniczne, które obejmują kompleksową modernizację infrastruktury kolejowej tj. sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym, torów, peronów oraz budowy przejść podziemnych.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.