Gorące tematy

  • 11 listopada 2015
  • wyświetleń: 4222

Sukces czechowickich tenisistów

W dniach 6-8 listopada do Jastrzębia-Zdroju zjechali się najlepsi młodzi tenisiści stołowi z kraju na I Grand Prix Polski w kategorii żaków.

Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym - 6-8.11.2015 · fot. MOSiR


Województwo śląskie reprezentowało 2 zawodników MKS Czechowice-Dziedzice: Małgorzata Hebda i Michał Gawlas. Małgosia po wygraniu 7 kolejnych spotkań (tracąc tylko 1 seta) zdobyła brązowy medal, ustępując w półfinale późniejszej zwyciężczyni z woj. podkarpackiego. Michał Gawlas wygrał 6 kolejnych meczy, a po zaciętym pojedynku ćwierćfinałowym musiał uznać wyższość zawodnika z Mazowsza i ostatecznie zajął 7. miejsce w kraju. Oba wyniki to najlepszy występ wychowanków czechowickiego tenisa stołowego w historii!

Warto dodać, że w zawodach w Jastrzębiu-Zdroju uczestniczyło w tej kategorii 164 młodych tenisistów stołowych z całej Polski, którzy musieli zwyciężyć w eliminacjach wojewódzkich. Osiągnięcia naszych młodych tenisistów stołowych na arenie ogólnopolskiej to efekt treningu opartego na innowacyjnym w sporcie, programie FUNdamenty "Od marzenia do mistrzostwa".

Program realizowany przez MKS Czechowice-Dziedzice zakłada rozwój umiejętności gry, ale na równi stawia rozwój osobisty oraz kulturę młodego sportowca. W programie uczestniczy już 50 dzieci z naszej gminy i okolic. Warto dodać, że grupa treningowa w której na co dzień ćwiczą Małgosia i Michał jest złożona z zawodników grających różnorodnymi stylami, nawet spotykanymi tylko w Azji, co jest jednym z założeń programu FUNdamenty.

Szkolenie dzieci i młodzieży w MKS Czechowice-Dziedzice dofinansowane jest ze środków Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Tomasz Szary / MKS

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.