Gorące tematy

  • 17 grudnia 2015
  • 18 grudnia 2015
  • wyświetleń: 10031

Budują centrum handlowe w okolicy

W pierwszym kwartale 2016 roku rozpocznie się budowa Gemini Park Tychy - centrum handlowego o powierzchni handlowej ok. 36 tys. mkw, zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 1 obok hipermarketu Tesco. Znajdzie się w nim 130 lokali handlowych. Inwestorem jest firma Rafała Sonika - Gemini Holding.

rafał sonik
Rafał Sonik przedstawił plany swojej firmy na konferencji prasowej w Hotelu Piramida w Tychach · fot. pless.pl


O najnowszych planach spółki Gemini Holdings podzielił się z dziennikarzami jej prezes, zwycięzca rajdu Dakar - Rafał Sonik. - Chcielibyśmy żeby obiekt, który tu powstanie, był centralnym punktem kompleksu, który odbuduje grawitację handlową w Tychach. Mamy nadzieję, że oprócz mieszkańców Tychów do tego obiektu przyjeżdżali także klienci z Bierunia, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic i okolicznych miejscowości - tłumaczył prezes Gemini Holdings.

Wizualizacje Gemini Park Tychy
Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy


Największym atutem Gemini Park Tychy ma być lokalizacja obiektu. Centrum Handlowe ulokowane będzie przy ulicy Beskidzkiej - jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Łodzią czy Cieszynem. Inwestycja wyniesie około 350 - 400 mln zł, z czego część będzie wykorzystana na realizację prac na rzecz gminy.

Lokalizacja Gemini Park Tychy

Inwestor w czasie trwania budowy zapewni około 1,5 tys. bezpośrednich oraz około 3,5 tys. pośrednich miejsc pracy. Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2016, natomiast otwarcie obiektu na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2017.

Jednym z głównych najemców Gemini Park Tychy jest polska sieć supermarketów - Piotr i Paweł. Ponadto do centrum dołączą operatorzy foodcourt, drogerie i perfumeria, sklepy z odzieżą dziecięcą, multimediami oraz oferujące produkty dla domu. Trwają również negocjacje z najemcami modowymi, którzy zdecydowali się na otwarcie swoich pierwszych lokali właśnie w Gemini Park Tychy.

Wizualizacje Gemini Park Tychy
Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy


Obiekt będzie charakteryzował się interesującą koncepcją wizualną, dobrze wpisującą się w charakter miasta. Duża ilość przeszkleń zagwarantuje budynkowi wiele jasnego, dziennego światła, a pasaże będą szerokie i przestronne. Dzięki tym rozwiązaniom obiekt nawiąże wyglądem i charakterem do eleganckiej, śródmiejskiej ulicy handlowej. Dach budynku zostanie wykorzystany pod przestrzeń rozrywkowo-rekreacyjną oraz punkt widokowy. Aby budynek dobrze wkomponował się w miejską tkankę, deweloper planuje stworzenie specjalnej ścieżki spacerowo-rowerowej, która będzie łączyła Gemini Park Tychy z resztą miasta. Kolejną propozycją są specjalne udogodnienia dla rowerzystów, m.in. wydzielone i zadaszone miejsca do pozostawiania rowerów oraz punkty pozwalające na ich drobne naprawy i serwis.

Wizualizacje Gemini Park Tychy
Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy


Centrum Handlowe będzie oferować dużą ilość udogodnień dla całych rodzin z dziećmi. Wysoka jakość oferty handlowo-usługowej oraz ciekawe propozycje eventowe z pewnością przyciągną do tyskiego Gemini Park wielu klientów, nie tylko z najbliższej okolicy. Planowane jest m.in. stworzenie specjalnych poszerzonych miejsc parkingowych w pobliżu wejść do budynku, które przeznaczone zostaną dla rodzin z dziećmi, oprócz tego pomieszczenia i toalety w obiekcie zostaną przystosowane do potrzeb najmłodszych. W obiekcie planowany jest pokój dla Rodzica z Dzieckiem, gdzie w estetycznych i komfortowych warunkach będzie można np. nakarmić czy przewinąć dziecko.

Wizualizacje Gemini Park Tychy
Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.