czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 21 lutego 2020
  • wyświetleń: 5921

Roboty na torach. Koleje Śląskie wprowadzą zastępczą komunikację

Już niebawem rozpocznie się rewitalizacja lokalnych linii kolejowych. Koleje Śląskie zapowiadają wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

tory, pociąg, pszczyna
Roboty na torach. Koleje Śląskie wprowadzą zastępczą komunikację · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Przebudowa linii od Chybia do Wisły Głębce będzie podzielona na dwa etapy. Rozpocznie się od rewitalizacji linii kolejowych na trasie Bronów (Chybie) - Skoczów. Inwestycja od Skoczowa do Wisły Głębce będzie realizowana w 2021 roku. Jednocześnie, wykonawca przystąpił do prac przy przebudowie linii kolejowej na trasie Goleszów - Cieszyn. Zakończenie prac planowane jest w grudniu 2021 roku.

Szeroki zakres robót będzie wymagał zmian w komunikacji. Planowane jest, że od połowy marca do listopada przewoźnik Koleje Śląskie wprowadzi zastępczą komunikację autobusową na odcinkach Bielsko-Biała - Skoczów - Ustroń - Wisła Głębce oraz Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg - Chybie Mnich - Pierściec - Skoczów - Goleszów - Ustroń.

W październiku 2019 roku PLK podpisały umowy na projekt pn. "Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów - Bieniowiec - Skoczów - Goleszów - Cieszyn / Wisła Głębce".

Wartość inwestycji to prawie 460 mln złotych, z czego 85% pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.