Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2287

Niezwykły kalendarz od czechowickich miłośników przyrody

O tym, że dwóch hobbystów-fotografów założyło na Facebooku profil "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic" pisaliśmy pod koniec lutego. Teraz Wojciech i Mariusz postanowili wydać kalendarz na 2021 rok ze swoimi najlepszymi zdjęciami.

Niezwykły kalendarz od czechowickich miłośników przyrody
Niezwykły kalendarz od czechowickich miłośników przyrody · fot. Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i ok


W lutym, w rozmowie z portalem czecho.pl, Mariusz Szczęśniak i Wojciech Kaprzyk, założyciele profilu, powiedzieli co stało za jej stworzeniem. - Staramy się pokazać, ile ciekawych gatunków można spotkać dosłownie kilkaset metrów od domu - mówią nam prowadzący profil. Często trzeba wykazać się sporą cierpliwością i czekać w ukryciu na dogodną okazję. Ważny jest też kamuflaż oraz sprzęt.

Kilka dni temu czechowiczanie poinformowali w mediach społecznościowych, że planują wydanie kalendarza na 2021 rok ze swoimi najlepszymi zdjęciami. - Zapytano nas kilkakrotnie, czy nie planujemy wydania kalendarza z naszymi fotografiami. (...) Myślimy o kalendarzu w formacie A3 (30x42cm) z 12 zdjęciami na każdy miesiąc + autorzy w terenie na okładce. (...) Jeśli ktoś byłby chętny to prosimy o napisanie w komentarzu. Jeśli projekt doszedłby do skutku, to skonsultujemy z Wami, które fotografie miałyby się znaleźć w kalendarzu oraz jego dokładny wzór i krój - napisali autorzy strony.

- Przy okazji, musimy się pochwalić dwutysięcznym polubieniem naszej strony, które miało miejsce w ubiegły weekend. Fajnie wiedzieć, że podobają Wam się efekty naszej trudnej i kosztownej pasji. Często te "głupie" lajki wynagradzają nam kilometry w mokrych butach lub godziny czekania na "modela" - podkreślają Wojciech Kaprzyk i Mariusz Szczęśniak.

- Idą Święta i każdy powinien zrobić coś dobrego, nawet takie łobuzy jak my! Pieniądze, które zbierzemy ze sprzedaży kalendarzy, przeznaczymy na zakup karmy lub innych potrzebnych rzeczy dla Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej. Pewnie większość z Was wie jaką robotę robią Państwo Łyczko ze swoją ekipą - jeśli nie wiecie, to zapraszam do zapoznania się z ich działalnością! To tam trafiają praktycznie wszystkie dzikie zwierzęta potrzebujące pomocy. Zawsze mówię, że oni odkupują część naszych win, jakie My ludzie, mamy wobec natury. Na koniec tygodnia będziemy mieli informację z "Mysikrólika" co będzie im potrzebne. Zobaczymy ile zbierzemy zamówień i pewnie przed Świętami odwiedzimy wielkie serca w "Mysikróliku" - podsumowują czechowiczanie.

Loading...

mp / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.