czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 5 kwietnia 2021
  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5415

Portret za osocze w Czechowicach: Anna Rożek o udziale w projekcie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

"Portret za Osocze" to akcja charytatywna powstała z inicjatywy fotografki z Dolnego Śląska - Hanny Dereckiej. Skupia fotografów z całej Polski. Polega na tym, że każdemu ozdrowieńcowi, który oddał lub odda osocze chorym na COVID-19 fotograf wykona za darmo portret. Do akcji włączyły się lokalne fotografki - Anna Rożek i Patrycja Rus-Cader. Udało nam się porozmawiać z panią Anną, która niedługo otworzy w Czechowicach swoje studio fotograficzne.

portret za osocze


Anna Rożek wraz z otwarciem studia włączy się w projekt "Portret za osocze". Przesunięcie w czasie tej akcji jest związane z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej.

- Jestem fotografem rodzinnym. Chcę zaprosić wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza. W całej Polsce trwa akcja Portret za osocze - także ja biorę w niej udział. Każdemu ozdrowieńcowi, który przeszedł COVID-19 i odda osocze, wykonam za darmo portret. Zatem zapraszam Was na moją stronę na Facebooku i do kontaktu oraz rezerwacji terminu. Sesje portretowe odbędą się w moim nowym studio w centrum Czechowic Dziedzic - mówi Anna Rożek.

- Pomagając w ten sposób, czyli wykonując darmowe portrety, chcemy zachęcić ozdrowieńców by oddawali osocze i zwrócić uwagę lokalnych społeczności na konieczność oddawania go w jak największych ilościach - tłumaczy pani Anna. - Jeśli zgłosicie się do mnie w ramach akcji wykonam dla Was najwspanialszy portret, który będzie pamiątką na lata - dodaje.

- Fotografia odgrywa w moim życiu bardzo ważną rolę. Kilka lat temu postanowiłam, że zamiast pracy w korporacji, chce robić coś co daje mi poczucie spełnienia, więcej satysfakcji, gdyż ja czasem mam wrażenie że, przeżywam bardziej, doświadczam mocniej. Taka wysoko "wrażliwa jestem" - śmieje się pani Anna.

- Zawodowo fotografią zajmuję się już trzeci rok. W ubiegłym roku próbowałam swoich sił, rozpoczynając sesje studyjne. Niestety życie zweryfikowało moje plany, a pandemia nie pozwoliła mi na realizacje marzeń. Teraz dałam sobie drugą szansę i wkrótce w centrum Czechowic otwieram profesjonalne studio fotograficzne. Już dziś zapraszam Was do rezerwacji terminów. Obiecuję piękne kadry, pełne wzruszeń.

- Spotykając się z Wami na sesjach staram się zatrzymać to, czego sami nie jesteście sami dostrzec. Tworzę rodzinne fotografie pełne naturalności i miłości, fotografuję kobiety, które przed obiektywem czują się pięknie i wyjątkowo. W moim studio będę fotografować kobiety w ciąży, noworodki, całe rodziny, ale także wykonywać wyjątkowe portrety, bo to właśnie je kocham najbardziej. Zawsze powtarzam, że dobry portret to doświadczenie, wrażliwość i umiejętność obserwacji.

Czechowiczanom fotografie w ramach akcji wykona również Patrycja Rus-Cader ze studia Patrycja Rus-Cader Fotografia, które mieści się w Czechowicach Dziedzicach przy ul. Moniuszki. Fotografka działa również w Pszczynie i Bielsku-Białej. Można umówić się na portret w plenerze.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj