czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 10 stycznia 2022
  • 11 stycznia 2022
  • wyświetleń: 8994

Park jeszcze nie został oficjalnie otwarty. Już padł ofiarą wandali

Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się prace przy budowie terenu o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym przy ulicy Królowej Jadwigi na terenie Osiedla Barbara w Czechowicach-Dziedzicach. Choć park nie został jeszcze oficjalnie otwarty - nastąpi to wiosną tego roku - demontaż ogrodzenia umożliwił korzystanie z niego mieszkańcom. W sylwestrową noc bawiły się tam dziesiątki osób, a zakończyło się uszkodzeniem dwóch kompozytowych desek, z których wykonany jest pomost nad stawem.

Park jeszcze nie został oficjalnie otwarty. Już padł ofiarą wandali
Park jeszcze nie został oficjalnie otwarty. Już padł ofiarą wandali · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Sprawa uszkodzenia pomostu została zgłoszona straży miejskiej, która analizuje zapisy obejmującego ten teren miejskiego monitoringu. Zwracamy się do wszystkich użytkowników parku, na którego terenie znajduje się wiele urządzeń służących rekreacji, wypoczynkowi i zabawie, by powstrzymali się od zachowań mogących doprowadzić do ich dewastacji. Podobnie zresztą jak w każdym innym miejscu naszej gminy i poza nią... - apeluje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Niech zagospodarowany dzięki dużemu nakładowi sił i środków teren rekreacyjny, stanowiący wspólne dobro nas wszystkich, dotrwa w dobrej kondycji do wiosny, kiedy już w pełni będzie mógł służyć mieszkańcom swoimi atrakcjami - dodał UM.

Na budowę parków przy ulicy Królowej Jadwigi na terenie Osiedla Barbara oraz w Szwajcarskiej Dolinie przy MOSiR-ze na terenie Osiedla Tomaszówka, gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości blisko 8 mln złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - zadanie pn. "Podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zielonych w Gminie Czechowice-Dziedzice". Budowa parku na terenie Osiedla Tomaszówka jeszcze trwa. Wiosną, kiedy aura będzie już sprzyjała wszelkim formom aktywności na zewnątrz, mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z obu parków, które w znaczący sposób podniosą walory rekreacyjno-wypoczynkowe zagospodarowanych terenów.

Park Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


mp / czecho.pl
źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.