• 14 maja 2022
  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 6281

Czechowiczanin pokonał 122 km. Medal na Mistrzostwach Polski

Marcin Hałas z Czechowic-Dziedzic stanął w gronie śmiałków gotowych podjąć się nie lada wyzwania i wziął udział w Mistrzostwach Polski w 24-godzinnym Marszu Nordic Walking. Ultra Stilo "Złam Stówkę na Majówkę" odbył się po raz drugi a jego malownicza trasa prowadzona została po pętli o długości najpierw 21, a później 11 km, z czego część brzegiem morza.

Marcin Hałas podczas Mistrzostw Polski w 24-godzinnym Marszu Nordic Walking
Marcin Hałas podczas Mistrzostw Polski w 24-godzinnym Marszu Nordic Walking · fot. Archiwum prywatne Marcina Hałasa

Formuła tego wyjątkowego sportowego wydarzenia była prosta - zawodnik miał do dyspozycji 24 godziny i sam decydował ile przejdzie kilometrów. Wszystko już tylko zależało od samopoczucia, sił czy też determinacji. Maszerującym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

Czechowiczanin Marcin Hałas pokonał dystans 122 kilometrów. Ten wynik pozwolił mu zająć wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej nordic walking oraz trzecie miejsce w kategorii mężczyzn.

Biuro zawodów oraz start i meta usytuowane zostały w pobliżu Latarni Morskiej Stilo a głównym organizatorem przedsięwzięcia byli The North Event i Polipack Team GWE.