czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 18 maja 2022
  • wyświetleń: 3003

Brak prac na linii nr 93 do Oświęcimia? Wyjaśnia PKP PLK

Do redakcji portalu czecho.pl zgłosił się jeden z czytelników, który zwrócił uwagę na, jak twierdzi, "brak przeprowadzania prac w ramach przebudowy linii kolejowej nr 93 na odcinku od Czechowic-Dziedzic do Jawiszowic". O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy spółkę PKP PLK.

Przebudowa linii kolejowej nr 93 - 23.02.2022
Przebudowa linii kolejowej nr 93 - 23.02.2022 · fot. mp / czecho.pl


Kilka dni temu do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który jest zaniepokojony brakiem przeprowadzania prac w ramach przebudowy linii kolejowej nr 93 na odcinku od Czechowic-Dziedzic do Jawiszowic. Jak zauważył, "od kilku tygodni na linii kolejowej w Dankowicach nie widać żadnego pracownika. Wygląda na to, że prace zostały wstrzymane".

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli spółki PKP PLK. - Inwestycja PLK obejmuje cały 20 km odcinek Oświęcim - Brzeszcze - Czechowice-Dziedzice. Jednak długość odcinka i zakres wielobranżowych prac, wymaga etapowania robót w poszczególnych lokalizacjach, w tym na szlaku Jawiszowice - Czechowice-Dziedzice - tłumaczy Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK. Jak dodaje, "wykonawca równolegle prowadzi prace na stacji Oświęcim oraz na szlakach Oświęcim - Brzeszcze Kopalnia - Brzeszcze Jawiszowice - Czechowice Dziedzice oraz na stacjach Brzeszcze Kopalnia i Brzeszcze Jawiszowice".

- Od początku 2022 roku na odcinku Brzeszcze Jawiszowice - Czechowice-Dziedzice wykonano podtorze, w tym roboty ziemne, stabilizację chemiczną podłoża i warstwę ochronną. Montowany jest tor, który następnie jest balastowany tłuczniem i przygotowywany do podbicia. Wykonano nowe konstrukcje 15 obiektów inżynieryjnych, w tym 10 przepustów; 1 wiaduktu i 4 mostów. W kolejnym etapie prace obejmą zabudowę nawierzchni torowej i drogowej. Prowadzone są roboty także na 9 innych obiektach inżynieryjnych, tj. na 3 przepustach, 3 wiaduktach i 3 mostach - podsumowuje Dorota Szalacha.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.