czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 7 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 7787

Pożar w łazience. Interweniowali strażacy

W sobotę, 6 sierpnia około godz. 23.00 przy ul. Świerkowickiej w Czechowicach Dziedzicach doszło do pożaru w domu jednorodzinnym. Interweniowało kilka zastępów straży pożarnej.

Reklama

Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Świerkowickiej - 06.08.2022
Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Świerkowickiej - 06.08.2022 · fot. OSP Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach


Jak przekazał nam dyżurny bielskiej Państwowej Straży Pożarnej, w łazience na pierwszym piętrze budynku paliła się wanna. W momencie zdarzenia w domu znajdowały się dwie starsze osoby. Przed przyjazdem służb mieszkaniec podjął samodzielną próbę gaszenia ognia. Następnie strażacy ewakuowali lokatorów i udzielili im pomocy. Poszkodowana została jedna osoba, która trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Strażacy przeszukali budynek. Nie znaleźli w nim innych osób.

W celu ugaszenia zarzewia ognia podano jeden prąd wody. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia. Działania służb zakończyły się 50 minut po północy.

Na miejsce zadysponowano jednostki PSP Bielsko-Biała oraz OSP Lipowiec i OSP Czechowice. Przyczyny powstania ognia ustali policja.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.