czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 19 sierpnia 2022
  • 23 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 10988

Ligota: przy ul. Rolników ryby zabiła "przyducha". Są wyniki badań

Prawdopodobną przyczyną śnięcia ryb w cieku płynącym wzdłuż ulicy Rolników w Ligocie był deficyt tlenu rozpuszczonego w wodzie - poinformował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Ciek wodny znajdujący się przy ul. Rolników w Ligocie - 23.08.2022
Ciek wodny znajdujący się przy ul. Rolników w Ligocie - 23.08.2022 · fot. mp


Przypomnijmy, przypadki śniętych ryb w cieku płynącym wzdłuż ulicy Rolników w Ligocie zostały stwierdzone w czwartek, 18 sierpnia. Jak poinformował wtedy Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach - powiadomiono o tym odpowiednie służby. Jak dodawał czechowicki magistrat, zostały pobrane próbki do badań laboratoryjnych.

Ciek wodny znajdujący się przy ul. Rolników w Ligocie - 23.08.2022
Ciek wodny znajdujący się przy ul. Rolników w Ligocie - 23.08.2022 · fot. mp


We wtorek, 23 sierpnia czechowicki Urząd Miejski wydał komunikat o tym, że ryby w cieku płynącym wzdłuż ulicy Rolników w Ligocie zabiła "przyducha": "Prawdopodobną przyczyną śnięcia ryb był deficyt tlenu rozpuszczonego w wodzie. Z informacji uzyskanej z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bielsku-Białej wynika, że w pobranych próbkach ryb nie stwierdzono zmian wskazujących na obecność czynników chorobotwórczych".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.