czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 21 sierpnia 2022
  • 22 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 11554

[FOTO] Mezocyklon nad Czechowicami-Dziedzicami

Miniony piątek, 19 sierpnia stał pod znakiem nawałnicy, która nawiedziła nasz region. Jej skutkiem były uszkodzone dachy, powalone drzewa oraz przerwy w dostawie prądu - przede wszystkim w powiecie pszczyńskim. Nad Czechowicami-Dziedzicami utworzył się mezocyklon.

Reklama

Mezocyklon nad Czechowicami-Dziedzicami - 19.08.2022 · fot. Facebook / Czecho Meteo Pogoda


O utworzeniu się mezocyklonu poinformował profil "Czecho Meteo Pogoda" na Facebooku. - Oko w oko z mezocyklonem, który praktycznie miałem nad głową. Dokładnie go obserwowałem. Pokierował się w kierunku... Kaniowa. Mam nadzieję, że tym razem obyło się bez trąby powietrznej, bo widoki były nieziemskie - napisał administrator profilu. Jak dodał, obserwacji dokonał około godziny 18.30 w Parku na Osiedlu Północ, a potężna chmura była nad Czechowicami-Dziedzicami.

O utworzeniu się mezocyklonu w okolicach Kaniowa poinformowali również, w mediach społecznościowych, Łowcy Burz Podbeskidzie. - Okolice Kaniowa, mezocyklon z rotacją, istnieje niewielka szansa na trąbę powietrzną - napisali na Facebooku w piątek około godziny 18.40.

Loading...


Piątkowa nawałnica najwięcej szkód wyrządziła w powiecie pszczyńskim. Strażacy interweniowali tam w sumie około 30 razy. Najwięcej z nich dotyczyło powalonych drzew. W Czarkowie przy ulicy Powstańców Śląskich jedno z nich przewróciło się na budynek kwiaciarni. Strażacy interweniowali także przy uszkodzonych dachach - tak było m.in. przy ul. Piotra Czajkowskiego i Myśliwskiej w Pszczynie oraz Polnej w Czarkowie. Przy ulicy Paderewskiego w Piasku doszło do zerwania dachu w jednym z budynków.

Nawałnica i interwencje straży pożarnej po nawałnicy w powiecie pszczyńskim - 19.08.2022 · fot. Nadesłane przez czytelników / Ratownictwo Powiat Pszczyński; OSP Kobiór, OSP Piasek, OSP Studzionka, OSP Rudołtowice

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.