czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 26 sierpnia 2022
  • 28 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2986

Zakwit sinic na kaniowskiej "Żwirowni". Obowiązuje zakaz kąpieli

Od czwartku, 25 sierpnia do odwołania w Ośrodku Rekreacji i sportów Wodnych, czyli popularnej "Żwirowni" w Kaniowie obowiązuje zakaz kąpieli. Powód? Podejrzenie wystąpienia sinicy na tym akwenie.

Reklama

zakaz kąpieli
Zakwit sinic na kaniowskiej "Żwirowni". Obowiązuje zakaz kąpieli - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


Komunikat w sprawie zakazu kąpieli wydał bielski sanepid. - Został wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli ze względu na zakwity sinic w ilości powodującej zmianę barwy i mętności. Woda z kąpieliska nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 17 stycznia 2019 roku w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli - poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej.

Jak dodał, po ustąpieniu zanieczyszczenia sinicami oraz uzyskaniu wyników badań potwierdzających spełnienie wymagań mikrobiologicznych określonych w powyższym rozporządzeniu zostanie cofnięty tymczasowy zakaz kąpieli oraz zostanie wydany nowy komunikat.

Według planu sezon kąpielowy w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, czyli popularnej "Żwirowni" zostanie zakończony 4 września.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.