czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 16 września 2022
  • 18 września 2022
  • wyświetleń: 9625

Teren nad Kopalniokiem ponownie na sprzedaż

W serwisie otodom.pl pojawiła się oferta sprzedaży terenu nad stawem Kopalniok. Obecny, prywatny właściciel wycenia ten teren o powierzchni 46 615 m2 na dokładnie 1 497 000 zł.

Reklama

Teren wokół Kopalnioka ponownie na sprzedaż. Dostanie drugą szansę?
Teren nad Kopalniokiem ponownie na sprzedaż · fot. otodom.pl / strona oferty


Oferta pojawiła się dwa miesiące temu - to kolejna próba sprzedaży terenu przez obecnego właściciela. - Cały teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jako obszar oznaczonym symbolem planu: ZUS- teren zieleni, sportu i rekreacji; US - teren sportu i rekreacji, KDD - teren drogi publicznej klasy "dojazdowa". Na nieruchomości znajduje się budynek o częściowym przeznaczeniu mieszkaniowym - możemy przeczytać na stronie oferty.

Teren wokół Kopalnioka ponownie na sprzedaż. Dostanie drugą szansę?
Teren nad Kopalniokiem ponownie na sprzedaż · fot. otodom.pl / strona oferty


Grunt objęty jest wieczystym użytkowaniem. Jak poinformowano w serwisie otodom.pl, cena 1 497 000 zł nie jest objęta podatkiem VAT.

Kopalniok w czasach świetności
Kopalniok w czasach świetności · fot. Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach, zbiory


Przed laty nad stawem Kopalniok istniał bardzo popularny teren rekreacyjny między innymi z plażą, budynkiem gastronomicznym, sceną oraz przystanią kajakową i wypożyczalnią rowerków wodnych. Czasy jego świetności przypadały na lata 70. i 80. Istniało tutaj także boisko oraz siedziba legendarnego klubu Górnik Czechowice, z którego wywodzili się medaliści Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata. Od przełomu wieków teren systematycznie niszczał, a obecnie jest mocno zarośnięty przed nieścinane drzewa i krzewy.

Kopalniok oraz klub Górnik Czechowice w czasach PRL · fot. Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach, zbiory prywatne

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.