czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 13 października 2022
  • wyświetleń: 3722

Zakończyły się konsultacje ws. "Lasku". Zgłoszono wiele pomysłów

30 września zakończyły się konsultacje społeczne koncepcji przebudowy Parku Miejskiego "Lasek". Mieszkańcy zgłosili wiele pomysłów i uwag. - Wszystkie z nich zostaną szczegółowo rozpatrzone w trakcie tworzenia programu funkcjonalno-użytkowego - zapowiada czechowicki Urząd Miejski.

Reklama

Park Miejski "Lasek"
Park Miejski "Lasek" · fot. UM Czechowie-Dziedzice


- We wrześniu zaprosiliśmy mieszkańców do konsultacji społecznych przebudowy Parku Miejskiego "Lasek". Mieszkańcy zgłaszając uwagi i propozycje na adres mailowy chętnie dzielili się z nami swoimi przemyśleniami na temat wizji parku po jego modernizacji - przypomina Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak dodaje, część zgłoszonych pomysłów dotyczyła budowy lub instalacji dodatkowych elementów rekreacyjnych (m.in. trasa dla rolkarzy, boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga). Duża grupę zgłoszeń przesłanych w trakcie konsultacji stanowiły uwagi dotyczące parkowej zieleni i obaw miłośników przyrody przed degradacją drzewostanu w trakcie inwestycji.- Zgodnie z pierwotnym założeniem, że "Lasek" pozostanie laskiem, dbałość o istniejący drzewostan to jeden z priorytetów inwestycji. W związku z tym Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach przygotowuje wytyczne ochrony drzew na etapie projektowania i realizacji inwestycji. Wybrany w przetargu wykonawca przebudowy parku będzie zobligowany do respektowania zapisów tego dokumentu - podkreśla czechowicki magistrat.

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na przebudowę parku z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Za kwotę 5 mln złotych oraz 110 tysięcy złotych, stanowiących wkład własny gminy, przeprowadzona zostanie oczekiwana i postulowana przez mieszkańców rewitalizacja Parku Miejskiego zlokalizowanego w centralnej części miasta.

Przebudowa parku ma rozpocząć się w 2023 roku.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.