czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 19 października 2022
  • wyświetleń: 5730

[FOTO] Czechowiccy honorowi dawcy krwi obchodzili jubileusz

W czechowickim Dworku "Eureka" odbyła się uroczysta akademia rejonowa bielskiego oddziału PCK. Wydarzenie zostało połączone z jubileuszem 45-lecia i 30-lecia utworzenia czechowickich klubów HDK PCK.

Reklama

Akademia rejonowa bielskiego oddziału PCK - 15.10.2022 · fot. Śląski Oddział Okręgowy PCK


Jak poinformował w mediach społecznościowych Śląski Oddział Okręgowy PCK, akademia była podziękowaniem dla krwiodawców rejonu bielskiego z okazji obchodzących co roku w dniach 22-26 listopada "Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce".

Na wstępie akademii Tomasz Piwocha, prezes OR PCK w Bielsku-Białej poprosił wszystkich zebranych o powstanie, po czym został odegrany hymn czerwonokrzyski. Następnie przywitał gości: Andrzeja Kinasiewicza; prezesa Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, Bogdana Ogrockiego; dyrektora Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK; Marka Gazdę, Sekretarza Miasta Czechowice-Dziedzice; Marka Mielnika, dyrektora OR PCK w Bielsku-Białej; dr Izabelę Trepka, zastępcę dyrektora ds. Medycznych RCKiK w Katowicach; Izabelę Gorol, kierownika Oddziału Terenowego RCKiK w Bielsku-Białej; Henryka Jaromina, kierownika ZF S.S Poland w Czechowicach-Dziedzicach; oraz prezesów i członków klubów HDK PCK rejonu bielskiego.

Lucjan Martyniak, prezes Klubu HDK PCK przy ZF Czechowice-Dziedzice przedstawił krótkie sprawozdanie z działalności swojego klubu oraz Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miasta w Czechowicach-Dziedzicach. Pierwszy klub został utworzony w 1977 roku i działa nieprzerwanie do chwili obecnej, natomiast drugi został reaktywowany w 1992 roku. Kluby te wspólnie organizują co roku 15 akcji krwiodawstwa na placu Jana Pawła II i na terenie gminy, dzięki czemu co roku pozyskiwane jest ponad 300 litrów krwi.

Członkowie klubów HDK PCK rejonu bielskiego, w tym kluby, które obchodzą swój jubileusz działalności, uczestniczą w zbiórkach żywności oraz środków pieniężnych w ramach akcji "Na pomoc Ukrainie", na rzecz uchodźców z Ukrainy, zabezpieczają trasę wyścigu kolarskiego "Tour de Pologne" i uczestniczą w innych działaniach organizowanych przez PCK.

Z okazji jubileuszy klubów, zaproszeni goście oraz prezesi klubów HDK PCK rejonu bielskiego przekazali na ręce L. Martyniaka i Bernadety Kutek, wiceprezesa Klubu HDK PCK przy UM w Czechowicach-Dziedzicach okolicznościowe grawertony i listy gratulacyjne.

Akademia była także okazją do wręczenia odznaczeń Honorowym Dawcom Krwi i działaczom PCK. W imieniu Ministra Zdrowia odznaczeni medalem "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" zostali: Adam Ciesielski, Jerzy Grzegorzewski, Grzegorz Hałas, Mateusz Homel, Jacek Konior, Rafał Mgleja, Adam Pardała, Sławomir Stępień, Marek Wandzl, Mirosław Szatanik i Radosław Warszawski.

Ponadto Odznaką Honorową PCK zostali odznaczeni:
  • Odznaka Honorowa PCK III stopnia: Adam Kachnic - prezes Klubu HDK PCK przy parafii pw. Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej - Hałcnowie

  • Odznaka Honorowa PCK IV stopnia: Bernadeta Kutek - wiceprezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miasta w Czechowicach-Dziedzicach; Michał Biernat z Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy w Łękawicy; Tadeusz Szymlak z Klubu HDK PCK przy OSP w Jaworzu.


Medalem "Anioł Życia" zostali odznaczeni Wojciech Grygierzec, Marek Mikołajczyk i Jan Kawczak, którzy są wolontariuszami oraz członkami Klubu HDK PCK "Kropla Rh" przy Oddziale Rejonowym PCK w Bielsku-Białej.

Akademia Rejonowa Polskiego Czerwonego Krzyża mogła się odbyć, dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Bielsku-Białej oraz dyrekcji ZF S.S Poland z Czechowic-Dziedzic, a także sponsorom.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Oddział PCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.