czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 15 marca 2023
  • 19 marca 2023
  • wyświetleń: 7522

[FOTO] Pożar przy ul. Słowackiego. To było podpalenie?

We wtorek, 14 marca o godzinie 21.11 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze przy ul. Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach. Według zgłoszenia ogień pojawił się w magazynie myjni samochodowej.

Reklama

Interwencja straży pożarnej przy ul. Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach - 14.03.2023 · fot. OSP Czechowice


Zastępy zadysponowano do pożaru myjni bezdotykowej w Czechowicach-Dziedzicach. Po dotarciu strażaków na miejsce ustalono, że pali się kontener magazynowy. Stwierdzono także brak zagrożenia dla kontenera stróżówki znajdującego się bezpośrednio przy palącym się kontenerze oraz brak osób poszkodowanych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie od budynku. Do wewnątrz palącego się kontenera wprowadzono rotę ratowników ubranych w aparat ODO z prądem wody w natarciu. Pożar zlokalizowano. Nadpalone oraz tlące się elementy wyposażenia baraku oraz składowane materiały wyniesiono na zewnątrz i przelano wodą. Na miejscu swoje czynności prowadził patrol policji. Kontener przewietrzono.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach - 14.03.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach - 14.03.2023 · fot. OSP Czechowice


Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej, patrol policji oraz pogotowie energetyczne. Straty oszacowano na 40 tysięcy złotych, udało się uratować mienie o wartości 200 tysięcy złotych.

Jak informują strażacy, przypuszczalną przyczyną zdarzenia było "celowe zaprószenie ognia przez osoby dorosłe". Jak przekazała portalowi czecho.pl asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, dokładne przyczyny pożaru ustali biegły z zakresu pożarnictwa.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.