czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 17 marca 2023
  • 20 marca 2023
  • wyświetleń: 8304

[FOTO] Kryzys się pogłębia? Coraz więcej pustych lokali w centrum

Osoby przechadzające się ulicą Kolejową oraz jej okolicą mogą napotkać niepokojący widok. Przy jednej z głównych ulic naszego miasta, obok remontowanej stacji kolejowej oraz dworca, znajduje się coraz więcej pustych lokali usługowych.

Reklama

Puste lokale w centrum Czechowic-Dziedzic - 15.03.2023 · fot. mp / czecho.pl


Najbardziej rzuca się w oczy opuszczony lokal po prawdopodobnie najstarszej aptece w Czechowicach-Dziedzicach. Na witrynie do teraz widnieje napis "Rok założenia: 1901". Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, właściciele punktu zadecydowali o zakończeniu jego funkcjonowania ze względu na wysokie koszty energii i ogrzewania.

Przy ulicy Kolejowej straszą także puste lokale po księgarni "Na Lesisku" - o powodach jej zamknięcia portal czecho.pl pisał w artykule "Księgarnia pana Rolanda działała 32 lata. Znika z mapy miasta" - oraz znajdującej się obok pracowni tortów artystycznych.

Puste lokale w centrum Czechowic-Dziedzic - 15.03.2023
Puste lokale w centrum Czechowic-Dziedzic - 15.03.2023 · fot. mp / czecho.pl


Sytuacja nie napawa optymizmem także przy ul. Konopnickiej i Moniuszki. Możemy tam zobaczyć puste pomieszczenia po sklepie sprzedającym dywany i wykładziny, a także sklepach "Bajtel" i "Cukiereczek".

Dla sprawiedliwości warto dodać, że przy ulicy Kolejowej w ostatnim czasie powstały nowe punkty. Możemy znaleźć tutaj m.in. nowy lokal gastronomiczny serwujący kuchnię orientalną, punkt dostawcy internetu, studio tatuażu oraz biuro firmy zajmującej się wykonywaniem okolicznościowych nagrań wideo.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.