Gorące tematy

  • 17 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 4285

[WIDEO] Niebezpieczne manewry ciężarówek na krajowej jedynce

Na naszą skrzynkę trafił list od czytelnika z dołączonym plikiem filmowym. List w oryginale jak i nagranie publikujemy poniżej. Dołączamy też jeszcze jeden film z naszej skrzynki, który pasuje do tego tematu. Dajcie znać w komentarzach jakie macie zdanie w tej sprawie.Od listopada ubiegłego roku jeżdżę klika razy w tygodniu jeżdżę do pracy z Łazisk Górnych do Czechowic-Dziedzic. Na odcinku od Kobióra do Czechowic do skrzyżowania z ul. Legionów jadę właśnie DK-1. W tym okresie widziałem wiele niebezpiecznych sytuacji w tym przejazdy na czerwonym świetle. Najgorsze jest to, że większość tych wykroczeń popełniają kierowcy zawodowi!

Myślę, że sprawa wymaga nagłośnienia ponieważ 40-sto tonowa ciężarówka jadąca 70 km/h lub więcej, wjeżdżając na czeronym gdy uderzy w prawidło wjeżdżający samochód, który ruszył z drogi poprzecznej na zielonym, dojdzie do tragedii. Ciężarówka go "zmiecie" z drogi, a kierowca najprawdopodobniej odniesie ciężkie obrażenia lub tego nie przeżyje. Do jedźmy bezpiecznie do celu! Może 2 min wolniej, ale cali i zdrowi. Pozdrawiam!


Drugi materiał filmowy pochodzi ze skrzyżowania Hallera z DK-1 w Pszczynie.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.