Gorące tematy

  • 21 września 2023
  • 5 listopada 2023
  • wyświetleń: 13469

Basen "Wodnik" jest nieczynny do końca roku. Trwa przerwa techniczna

O środy 1 listopada do 31 grudnia kryta pływalnia "Wodnik" jest nieczynna. Powodem jest przerwa technologiczna.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Basen,Wodnik,MOSiR,fotodnia,instagram
Kryta pływalnia "Wodnik" w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


Jak zauważył MOSiR, 15 lutego minęło dokładnie 15 lat od dnia otwarcia krytej pływalni Wodnik w Czechowicach-Dziedzicach.

- Obiekt, choć wiekowo nie jest bardzo zaawansowany, jednak w swojej historii dotknięty został dwukrotnie zalaniem w trakcie powodzi w roku 2010 oraz 2013. Poza tymi dwoma tragicznymi w skutkach wydarzeniami, basen jest obiektem funkcjonującym w trybie ciągłym, a rocznie odwiedza go ponad 170 000 klientów. Tak długi okres stałego funkcjonowania możliwy jest dzięki stałym przeglądom i pracom konserwacyjnym w trakcie przerw technologicznych oraz systematycznemu usuwaniu awarii przez pracowników działu technicznego - podkreślił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

- Niestety, piętno czasu wymusza podjęcie działań zmierzających do wykonania niezbędnej wymiany central wentylacyjnych, które są odpowiedzialne za właściwy klimat na hali basenowej oraz prawidłową wymianę powietrza. Trwałość elementów (zwykle obliczana na okres około 10 lat pracy), z których wykonana jest centrala niestety nie pozwala na dalsze utrzymanie właściwych parametrów powietrza. W związku z opisanym stanem technicznym central wentylacyjnych zaistniała konieczność przeprowadzenia na basenie Wodnik kompleksowej ich wymiany - poinformował ośrodek.

Wykonanie wspomnianego zakresu prac wiąże się z koniecznością okresowego wyłączenia obiektu z użytkowania. Dlatego też, jak podal we wrześniu MOSiR, do 31 października trwały prace budowlane oraz przygotowawcze, które zostały wykonane przy normalnie funkcjonującym obiekcie. Natomiast na czas prac związanych z wymianą central - w okresie od 1 listopada do 31 grudnia - obiekt będzie nieczynny.

Miejski ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach jedocześnie poinformował, że rozpoczął prace przygotowujące obiekt sztucznego lodowiska do otwarcia w bieżącym sezonie zimowym. Przypomnijmy, miejska ślizgawka powróci po rocznej przerwie.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.