Gorące tematy

  • 28 listopada 2023
  • 1 grudnia 2023
  • wyświetleń: 14327

[FOTO] Zderzenie osobówki z autobusem PKM. Poszkodowana jedna osoba

Do zderzenia osobówki z autobusem PKM doszło we wtorek 28 listopada po godzinie 5.00 na ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Interwencja służb ratunkowych na ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - 28.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika; OSP Dziedzice


Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Węglowej z ul. Królowej Jadwigi.

Jak przekazała nam st. asp. Ilona Michalczyk, pełniąca obowiązki oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej, sprawcą okazał się kierowca Peugeota, który nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej.

Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Poszkodowana została jedna osoba - mężczyzna kierujący Peugeotem. Autobus wykonywał poranny kurs linii numer 5 na trasie Kopalnia Silesia - Kontakt - ul. Węglowa to początek trasy. Na miejscu zdarzenia występowały duże utrudnienia w ruchu.

Autobus, który brał udział w zdarzeniu, to Solaris Urbino 12 III generacji, o numerze taborowym 12. Prezes PKM Czechowice-Dziedzice Rafał Kupczak przekazał naszemu portalowi, że pojazd zostanie naprawiony z OC sprawcy, będzie nadawał się do dalszej eksploatacji.

Po intensywnych opadach śniegu, które nadal występują w naszym regionie, na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

Loading...

mp, pj / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.