Gorące tematy

  • 10 lipca 2024
  • 14 lipca 2024
  • wyświetleń: 6603

[FOTO] Więcej zieleni, małej architektury i altana. Inwestycja w parku zakończona

Zakończyła się inwestycja prowadzona w ostatnich miesiącach w Parku na Północy. O jej efektach poinformował czechowicki Urząd Miejski.

Więcej zieleni, małej architektury i altana. Inwestycja w Parku na Północy zakończona · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W Parku na Północy zamontowano 10 ławek parkowych, 2 ławki modułowe i 10 koszy na śmieci. Nowością w zakresie małej architektury parku jest drewniana altana, w sąsiedztwie której posadzono magnolie.

- Zadanie obejmowało m.in. wykonanie rabat przy ławkach, nie tylko tych nowych. Część ławek przesunięto w głąb terenu zielonego i przy nich także posadzono rośliny. Odtworzono rabaty także w innych punktach parku, a przy placu zabaw pojawiła się nowa roślinność. W parku wysiano także łąkę kwietną, o czym informują ustawione tabliczki - podaje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

W realizację nasadzeń, m.in. szpaleru platanów, zaangażowani byli mieszkańcy oraz członkowie zarządu Osiedla Renardowice. Z kolei dzieci z pobliskiego przedszkola pomagały sadzić rośliny, m.in. na terenie powstałego biocenotycznego ogrodu pożytków dla zwierząt.

Inwestycja kosztowała blisko 250 000 zł. Gmina na to zadanie otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.