Najnowsze

• 25 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3476

[FOTO] Kajakarze MKS wracają z Krakowa z workiem medali

W miniony weekend 22-23 sierpnia w Krakowie zostały rozegrane Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym.

Kajakarze MKS wracają z Krakowa z workiem medali - 22-23.08.2020 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Zawody w zależności od kategorii wiekowej odbywały się na kilku dystansach: 3km, 5km i 10km. Wyjątkowo malownicza i najdłuższa trasa zawodów zaczynała się przy krakowskim klubie KKW-29 i prowadziła zawodników po rzece Wiśle, aż do pętli przy Zamku Królewskim na Wawelu. Ściganie się na rzecze nie należy do prostych zwodów, gdyż wymaga znajomości terenu oraz dobrego "czucia wody", jednak jak pokazują wyniki naszych kajakarzy są oni mocni we wszystkim.

W sumie zawodnicy MKS-u przywieźli z Krakowa 6 medal: 3 złote oraz 3 srebrne krążki.
Mistrzami Polski zostali:
  • Julia Czech w K-1 10km juniorek młodszych
  • Paulina Kufel w C-1 5km juniorek młodszych
  • Jan Paszek i Igor Drewniak w K-2 10km juniorów.

Wicemistrzowskie tytuły zdobyli:
  • Marcin Grzybowski w C-1 10km seniorów
  • Robert Pysz i Igor Puzoń w C-2 5km młodzików
  • Dawid Byrdek i Dominik Starowicz w K-2 10km seniorów.

Dwójka młodziczek w składzie Julia i Jagoda Firganek ukończyły swój wyścig na 3 miejscu, jednak po ostatecznej decyzji sędziów zostały zdyskwalifikowane tracąc medal, ale pozostając z cennym doświadczeniem.

Na Wiśle odbyły się również Długotystansowe Regaty Dzieci, na których najmłodsi kajakarze walczyli na dystansie 2km. Brązowe medale zdobyły osady: