• wyświetleń: 4110

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Decor Bełk 1:2

Legitymujący się dotychczas identycznym dorobkiem punktowym zespół Decoru Bełk zawitał w sobotnie popołudnie na stadion MOSiR, gdzie w ramach 10. kolejki IV ligi śląskiej, gr. II stanął on w szranki z piłkarzami MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Decor Bełk 1:2 · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

W przeciwieństwie do kilku poprzednich spotkań, tym razem to podopieczni Jarosława Kupisa zmuszeni byli "gonić wynik", gdyż dwa proste błędy w defensywie jeszcze przed przerwą kosztowały ich bardzo drogo. W 25. minucie ze straty Mateusza Wójcika skorzystał lobujący golkipera gospodarzy Robert Dymowski, zaś w 42. minucie po centrze Wojciecha Raska z rzutu wolnego piłkę głową lekko trącił Bartosz Wójcik i ta znalazła drogę do siatki.

Po zmianie stron czechowiczanie próbowali odmienić losy pojedynku, ale tego dnia stać ich było tylko na jedno trafienie, gdy dopiero w czwartej z doliczonych minut ładnym uderzeniem z rzutu wolnego rozmiary porażki na 1:2 (0:2) zmniejszył Mateusz Wrana.

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Decor Bełk 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Dymowski (25 min.), 0:2 B.Wójcik (42 min. - głową), 1:2 Wrana (90+4 min. - z rzutu wolnego)

MRKS: 1. Krzysztof Żerdka - 13. Mateusz Wójcik, 5. Mateusz Wrana, 4. Marcin Zarychta, 19. Wojciech Loranc - 14. Rafał Żurek (62′ 18. Dawid Gurawski), 20. Mateusz Kubica (90+2′ 9. Kamil Kuśmierczyk), 6. Mateusz Tomko, 16. Kacper Polakowski (46′ 10. Michał Przemyk), 7. Jakub Raszka (62′ 11. Konrad Gondko) - 17. Kamil Jonkisz
Trener: Jarosław Kupis

Decor: 30. Bartosz Sekuła - 3. Dominik Święch (77′ 21. Kamil Sikora) , 4. Michał Stryczek, 9. Tomasz Reguła, 19. Piotr Groborz - 15. Bartosz Wójcik, 16. Kamil Maj (90+3′ 13. Jakub Szczęch), 18. Dominik Jakubowski, 24. Wojciech Orzeł, 10. Wojciech Rasek (85′ 23. Bartłomiej Pankowski) - 22. Robert Dymowski
Trener: Marek Piotrowicz

Żółte kartki: Żurek (52′), Kubica (74′), Loranc (81′) - Stryczek (43), Sekuła (84′), Dymowski (88′)
Widzów: 130
Skład sędziowski: Leszek Lewandowski oraz Artur Grzesiuk i Paweł Mazurkiewicz (KS Zabrze)