czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 971

Kiedy warto rozpocząć kurs pilotażu helikoptera?

Materiał partnera:

Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o lataniu w przestworzach, o wznoszeniu się ponad góry i chmury, jak głoszą słowa słynnej piosenki dla dzieci? Nie wszyscy marzyciele otrzymają licencję pilota rejsowego samolotu, ale każdy, kto ma odpowiednie predyspozycje, może zapisać się na kurs pilotażu śmigłowca i spełnić swoje pragnienia. Licencja pilota helikoptera to bardzo ciekawy pomysł nie tylko na urzeczywistnienie marzeń, ale także na pasjonującą i pełną wyzwań pracę.

Kiedy warto rozpocząć kurs pilotażu helikoptera?


Helikopter - skomplikowana maszynaHelikopter jest o wiele bardziej skomplikowaną maszyną niż samochód. Wypadki choć rzadkie, zazwyczaj są śmiertelne. O tym fakcie trzeba pamiętać, decydując się na kurs pilotażu helikoptera. Znacznie łatwiejsza do uzyskania jest licencja pilota turystycznego.

Licencja pilota lekkich śmigłowcówPodstawowym rodzajem licencji, która umożliwia rozpoczęcie przygody z lotami śmigłowcem, jest licencja pilota lekkich śmigłowców LAPL(H). Daje ona uprawnienia do samodzielnego wykonywania lotów śmigłowcem o masie nieprzekraczającej 2 ton z maksymalnie 3 pasażerami na pokładzie. Licencja pozwala na wykonywanie lotów w całej Europie, po zdaniu specjalnego egzaminu z języka angielskiego. Wymogiem formalnym rozpoczęcia szkolenia na pilotów śmigłowców oraz podejścia do egzaminu na upragnioną licencję jest ukończony 17 rok życia oraz posiadanie orzeczenia lotniczo-lekarskiego Part-MED klasy LAPL, potwierdzającego zdolność kandydata do pilotażu śmigłowca.

Kiedy warto rozpocząć kurs pilotażu helikoptera?


Kurs i egzaminWarunkiem otrzymania licencji pilota helikoptera jest uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu organizowanego przez właściwe komórki Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Aby przystąpić do egazminu, trzeba zaliczyć kurs pilotażu helikoptera, które pozwoli na zdobycie niezbędnych umiejętności do pracy na tej maszynie i na poznanie śmigłowca. Szkolenie obejmuje 100 godzin teorii oraz 40 godzin lotów, w tym 30 z instruktorem oraz 10 samodzielnie. Szkolenie odbywać może się stacjonarnie pojedynczo lub grupowo. Kursy pilotażu helikoptera są zdecydowanie dłuższe niż kursy na prawo jazdy. Pierwszą częścią egzaminu jest teoria. Egzamin teoretyczny zdaje się w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Jeżeli kandydat na pilota zda teorię, to może przystąpić do egzaminu praktycznego. Wykupienie dodatkowych lotów przed egzaminem podwyższa cenę kursu, ale również przybliża do uzyskania wymarzonej licencji i rozpoczęcia pracy jako pilot helikoptera. Warto wybierać ośrodek, który wyposaża kursantów w odpowiedni ekwipunek, np.: odpowiednią odzież.

Zainteresowanie kursami na pilotów śmigłowców stale rośnie. Jest to związane z popularyzacją lotnictwa, które przestało być odbierane jako przysłowiowa "rozrywka dla bogatych". Licencja pilota to dobry sposób na zaimponowanie znajomym. Prawo jazdy na samochód ma prawie każdy. Licencja pilota jest czymś niezwykłym. Jest to szansa na fantastyczną i pełną wrażeń pracę. Uzyskanie licencji to wstęp do kolejnych kursów i szkoleń dają uprawnienia do wykonywania komercyjnych i załogowych lotów na regularnych liniach przewoźników lotniczych.

Sprawdź kurs pilotażu w HeliPoland.com