czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 322

Jak zorganizować domowe biuro?

Materiał partnera:

Dla jednych praca z domu jest marzeniem. Dla innych prawdziwym koszmarem. Niezależnie od tego, w której grupie się znajdujesz, musisz mieć świadomość, że w postpandemicznej rzeczywistości praca zdalna zostanie z nami na dłużej. Dowiedz się więc, jak zorganizować domowe biuro, aby wykonywanie zawodowych obowiązków było przyjemnością, a nie utrapieniem.

Wydziel przestrzeń do pracyTo prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie, które stoi przed Tobą. Z drugiej strony jest to zadanie najważniejsze, jeśli chcesz zapewnić sobie komfort pracy zdalnej.

Stworzenie oddzielnego miejsca do pracy pomoże Ci nie tylko odnaleźć spokój, ale przede wszystkim zmieni Twoje nastawienie do zleconych zadań. Od teraz nie będziesz już w domu, ale w pracy.

Jak to jednak zrobić dobrze? Jeśli na co dzień nie mieszkasz sam lub sama to postaraj się znaleźć pokój w cichej części domu, gdzie nie będą przeszkadzały Ci zakłócenia. Gdy nie masz takiej możliwości postaraj się wydzielić przestrzeń przy pomocy jakiejś przegrody. Zapewni Ci ona prywatność i będzie jasnym sygnałem dla współmieszkańców, że teraz nie wolno Ci przeszkadzać.

Więcej taki porad znajdziesz na stronie biznespolski.com.

Wyeliminuj dodatkowe obowiązkiUświadom sobie, że domowe biuro przeznaczone jest wyłącznie do wykonywania obowiązków zawodowych. Usuń więc ze swojego otoczenia rachunki, pranie, odkurzacz i wszystko inne, co może Ci przypominać o konieczności wykonywania obowiązków domowych.

Ich obecność nie tylko obniży Twoją efektywność, ale również może zmniejszyć motywację do działania. Widząc całą listę zadań do zrobienia, pozbawisz się chęci do ich realizacji.

Nie spędzaj wolnego czasu w swoim biurzeTrzeba przyznać, że oddzielenie życia zawodowego od rodzinnego jest dużo prostsze, gdy pracujesz poza domem. Jeśli jednak wiesz, że najbliższe tygodnie lub miesiące upłyną Ci pod znakiem: praca w domu, to postaraj się wprowadzić do swojego życia system oddzielania tych dwóch sfer.

Pierwszą i najważniejszą zasadą, którą musisz wdrożyć jest zakaz pracowania w pobliżu łóżka, na którym śpisz. Jak można przeczytać w serwisie polskienewsy.com, znacznie obniża to jakość snu. Przekłada się to oczywiście na rosnące zmęczenie, zniechęcenie i senność.

Dodatkowo, jeśli udało Ci się wydzielić osobny pokój do pracy zdalnej, to staraj się nie spędzać w nim czasu wolnego. Wyznacz wyraźną linię między strefą pracy, a przestrzenią, gdzie odpoczywasz. Pozytywnie wpłynie to na Twoją kondycję umysłową, która przekłada się na wydajność w pracy i poziom szczęścia w życiu prywatnym.