czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 4 lipca 2021
  • 6 lipca 2021
  • wyświetleń: 2637

"Muzea otwarte" - wśród wielu projektów ogród sensoryczny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Przez ostatnie dwa lata ośmiu partnerów, w tym muzea słowackie oraz polskie muzea w Małopolsce i na Śląsku, wspólnie realizowało projekt pod nazwą "Muzea Otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego". W Czechowicach-Dziedzicach, w ramach projektu, powstał ogród edukacyjno-sensoryczny przy MDK.

Ogród edukacyjno-sensoryczny w Czechowicach-Dziedzicach · fot. M. Miłkowski / Projekt "Muzea Otwarte"


Głównym celem projektu było podniesienie poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza poprzez pełniejsze wykorzystanie przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa tego regionu Europy.

W ramach projektu powstały ogrody edukacyjno-sensoryczne, wystawy, przeprowadzono prace remontowe, wykonano makiety, tyflografiki i zrealizowano wiele innych pomysłów mających na celu przybliżenie dóbr kultury, w szczególności uwzględniając potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Wartość projektu to ponad 3 mln euro.

W Czechowicach-Dziedzicach, w ramach projektu, powstał ogród edukacyjno-sensoryczny przy MDK. Jest on dostępny dla mieszkańców od od poniedziałku do piątku od 9.00 do zamknięcia kina po ostatnim seansie, a w soboty i niedziele w czasie działania kina "Świt", czyli między godzinami 16.00 a zamknięciem po ostatnim seansie filmowym.

Podczas konferencji podsumowano projekt "Muzea otwarte" - 28.06.2021 · fot. Janina Janik


Konferencja podsumowująca działania w ramach projektu, która miała miejsce w Muzeum Lotnictwa Polskiego w poniedziałek, 28 czerwca, stanowiła okazję do podsumowania wszystkich działań zrealizowanych w ramach projektu jak również stopnia osiągnięcia wskaźników, które zostały założone do zrealizowana. W spotkaniu, oprócz przedstawicieli instytucji partnerskich, udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wspólnego Sekretariatu INTERREG Polska-Słowacja, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji jak też publicznych instytucji, zainteresowanych projektem.Projekt współfinansowany jest ze środków programu współpracy transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

mp / czecho.pl, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj