Najnowsze

• 21 września 2021
  • wyświetleń: 2351

Rotuz gasi Żar, ale nie bez problemów... 8 goli w Międzybrodziu

Po dwóch remisach z rzędu Rotuz potrzebował zwycięstwa. Wiadomą sprawą było, że ogranie słabszej "na papierze" ekipy z Międzybrodzia nie przyjdzie łatwo i przyjemnie. Mecz ten był trochę dziwny, bo Rotuz widać było że chce go wygrać jednak następnie sprawiał wrażenie, że tak nie do końca...

Rotuz gasi Żar, ale nie bez problemów… 8 goli w Międzybrodziu
Rotuz gasi Żar, ale nie bez problemów... 8 goli w Międzybrodziu · fot. Rotuz Bronów

Pierwszy kwadrans był pod dyktando przyjezdnych, kilka dobrych sytuacji jednak klasycznie zmarnowali Bronowianie i gdy w pozornie niegroźnej sytuacji popełnili błąd pod własną bramką, gola dającego prowadzenie zdobył niespodziewanie gracz Międzybrodzia. Że był to gol zrodzony z przypadku pokazały kolejne minuty, gdy gospodarze zamiast pójść za ciosem to po raz kolejny dali się zepchnąć do głębokiej defensywy. Efekt był taki że Cyroń miał na tyle swobody przed polem karnym że oddał bardzo precyzyjny strzał tuż przy słupku bramki Żaru, dzięki czemu remis stał się faktem. Po kilku minutach ładnie przymierzył Zielinski i Rotuz znalazł się na właściwych torach aby wygrać to spotkanie. W dodatku napastnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko, co na pewno dało nadzieję na kolejne minuty meczu.

W drugiej połowie Rotuz podwyższył wynik za sprawą Cyronia dla którego był to naprawdę dobry mecz, a dwie bramki to tylko część magii jaką włożył w to spotkanie. Gdy wydawało się że teraz będzie tylko z górki, sędzia wskazał na 11 metr po faulu bramkarza na Skęczku. Żeby nie popsuć widowiska, rzut karny postanowił zmarnować Świerkot, a w odpowiedzi bramkę kontaktową zdobył Żar, dzięki czemu poziom emocji został podtrzymany... Po raz kolejny okazało się że gracze Międzybrodzia jeśli im się nie pomoże to sami nie wymyślą sposobu na zdobycie gola, więc za strzelanie wzięli się przyjezdni w osobach Skęczka i Ferugi. Rotuz wygrał spotkanie na trudnym terenie 2:6 i na pewno jest to dobry prognostyk przed niedzielnymi derbami z Ligotą na własnym boisku.

LKS Żar Międzybrodzie vs UKS Rotuz Bronów 2:6 (1:2)
15′ Ścieszka
22′ Cyroń
32′ Zieliński
51′ Skęczek
53′ Głogosz
67′ Cyroń
70′ Feruga
80′ Skęczek

Żar Międzybrodzie: Kuś, Waluś M., Waluś J., Urbaniec A., Głogosz, Stwora, Dudziak A., Ścieszka, Dudziak M., Martyniak (46′ Michalski), Urbaniec K. (66′ Dittrich)

Rotuz Bronów: Granatowski, Banet (63′ Pisarek), Bieńko, Mencnarowski J., Sosna, Świerkot (75′ Mencnarowski K.), Cyroń (80′ Kopeć), Wronka (75′ Zontek), Skęczek, Feruga, Zieliński

Rezerwy odnoszą zwycięstwo

W sobotnie popołudnie swój mecz w ramach rozgrywek B Klasy rozgrywała drużyna Rezerw Rotuz Bronów. Na wyjeździe zmierzyła się ze Słowianem Łodygowice.
Popularna "Dwójka" pewnie pokonała Słowiana 4:0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się młodszy z braci Szczelina czyli Adrian, a jedno trafienie dorzucił Iskrzycki.
Za tydzień w niedzielę o 11:00 Rezerwy podejmą na własnym boisku w meczu derbowym drużynę Sokoła Zabrzeg.

Rotuz Bronów II: Piekiełko, Bialik (75′ Machalica), Zawada, Łukosz (75′ Hanzlik), Janik M. (70′ Mazur), Iskrzycki, Stanclik (46′ Tomalik A.), Janik J. (80′ Giża), Kudyk (30′ Borawski), Karczyński (46′ Chlebek), Szczelina A.

źródło: Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj