czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 1199

Bestwina: zakończył się kolejny etap prac konserwatorskich w kościele

Komisja konserwatorska z udziałem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonała w czwartek, 14 października odbioru prac konserwatorskich w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie.

Bestwina: zakończył się kolejny etap prac konserwatorskich w kościele · fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach


- Etap realizowany w 2021 roku swym zakresem obejmował wykonanie rekonstrukcji złoceń w technice na mikstion na podstawie zachowanych fragmentów późnorenesansowych gwiazd na sklepieniu absydy i prezbiterium - informuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach.

Prace prowadzone były dzięki zaangażowaniu parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie oraz przy dofinansowaniu Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Województwa Śląskiego w kwocie 100 tysięcy zł. Polichromia w prezbiterium kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie została wpisana do rejestru zabytków województwa śląskiego pod pozycją B/372/2018.

mp / czecho.pl
źródło: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.