czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najnowsze

  • 20 maja 2022
  • wyświetleń: 938

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Alert II stopnia

Za nami:

Burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz silny wiatr przewidują synoptycy IMGW. W związku z prognozami wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia (w trzystopniowej skali).

burza, piorun
IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Alert II stopnia · fot. pixabay.com


- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu początkowo od 10 mm do 15 mm, w nocy od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru początkowo do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h, a w nocy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz z silnymi zjawiskami dotyczyć będzie godzin nocnych - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. jak czytamy w komunikacie, "ze względu na dynamiczny przebieg sytuacji ostrzeżenie może ulec zmianie".

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje w 24 powiatach w województwie śląskim, w tym w miastach Bielsko-Biała oraz Tychy, a także powiatach bielskim, cieszyńskim, pszczyńskim i żywieckim od piątku 20 maja od godziny 18.00 do soboty, 21 maja do godziny 7.00.

mp / czecho.pl
źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.